Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Młodzieżowa Rada Gminy VI kadencji powołana

mrgKAMPANIA WYBORCZA.

Druga połowa września 2014r. upłynęła nam na prowadzeniu kampanii wyborczej. Kandydaci ubiegający się o mandat radnego MRG,  a było ich 26 z klas I – III  Gimnazjum W Wyszkach, przygotowali plakaty wyborcze w których zawarli swoje programy i plany działań. Zareklamowali także swoją osobę jako najlepszego kandydata na ten urząd.

 

Wybory

26 września odbyły się demokratyczne  wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Wyszki VI kadencji. Nad ich prawidłowym   przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Weronika Żukowska,  Maria Szerszeń, Daniel Kiszko, Adrian Piotrowski i Michał Topczewski. Uczniowie ci pod kierunkiem opiekunów sprawdzili się doskonale.  Nabyli nowe doświadczenie, które powinno zaowocować w przyszłości.

W składzie nowej rady wyłonionej w wyniku wyborów znaleźli się następujący uczniowie  z klasy I ; Beata Kardaszewicz, Emilia Filipczuk, Ewa Rzepniewska, Gabriela Wyszkowska i Karol Marczuk. Z klas II; Martyna Bogusz, Afrodyta Górska, Kinga Młodzianowska, Natalia Zabrocka, Hubert Falkowski. Z klas III; Agnieszka Chomicka, Natalia Olendzka, Izabela Pasińska,  Maria Warpechowska, Krzysztof Bogusz.

SESJA INAUGURACYJNA

`8 października odbyła się I sesja rady VI kadencji z udziałem widzów (klasa III A gimnazjum) oraz zaproszonych gości. Swą obecnością zaszczycili nas: Pan Wójt Gminy Wyszki Ryszard  Perkowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Janusz Wyszyński, Sekretarz  Urzędu Gminy, zastępca wójta i opiekun rady Pan Tadeusz Wielanowski,  Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach Pan Jan Falkowski i Wicedyrektor Pani Marta Warpechowska, Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Wyszkach Pan Henryk Zalewski, opiekunki rady Pani Bożena Pierzchało i Pani Anna Twarowska oraz przedstawiciel lokalnych mediów Pan Krzysztof Jankowski.

Na początku wszyscy radni złożyli ślubowanie, aby zgodnie z prawem wykonywać swoją powinność. Następnie jednogłośnie przyjęli porządek obrad i przystąpili do wyboru Prezydium rady. W demokratycznych, tajnych i bezpośrednich wyborach na Przewodniczącą MRG została wybrana Agnieszka Chomicka, uczennica klasy III A.  Wiceprzewodniczącymi wybrano Krzysztofa Bogusza i Izabelę Pasińską.  Sekretarzem  Beatę Kardaszewicz z kl.I, a skarbnikiem Natalię Olendzką. Do prowadzenia kroniki zgłosiły się Emilia Filipczuk i Ewa Rzepniewska.  W skład Komisji Rewizyjnej weszli; Maria Warpechowska, Hubert Falkowski i Karol Marczuk. Sesję prowadziła Agnieszka Chomicka, która w tej roli sprawdziła się bardzo dobrze. Pan Wójt pogratulował naszej koleżance i życzył wielu sukcesów.

Warto także zaznaczyć, iż podczas  sesji  dziennikarz „Nowin Bielskopodlaskich” przeprowadził wywiad z  niektórymi radnymi oraz władzami gminy. Dnia 15 października ukazał się ten artykuł  w prasie  pod tytułem „Młodzi nie chcą być bezradni”. Zachęcamy do jego lektury.  Szczególnie ciekawie wypowiada się tutaj nasza przewodnicząca.

Następna sesja oficjalna odbędzie się w grudniu b.r. w UG Wyszki. Sesje robocze odbywają się przeważnie we środy na 8 godz. lekcyjnej w sali nr 33g.

 

Bożena Pierzchało

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach