Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Sprawozdanie z działalności Młodzieżowej Rady Gminy Wyszki V kadencji w roku szkolnym 2013/2014

mrgKoniec roku szkolnego to czas sprawozdań i ocen. Młodzieżowa Rada Gminy Wyszki V kadencji, podsumowała swą działalność:

- 18 października 2013r. odbyły się wybory uzupełniające do rady.

- 27 listopada odbyła się sesja rady podczas, której uzupełniliśmy skład Prezydium i przyjęliśmy Plan Pracy. Radne z klas I gimnazjum, złożyły ślubowanie aby zgodnie z prawem wykonywać swój mandat.

-   Przed świętami Bożego Narodzenia wykonaliśmy stroiki świąteczne, z którymi udaliśmy się do władz gminy i szkoły aby złożyć życzenia.

- 27 grudnia kolędowaliśmy w Niewinie Borowym, a zebrane środki finansowe umożliwiły nam wyjazd do kina w Białymstoku na film ,,Wkręceni”.

 

- 12 stycznia 2014r.wzięliśmy udział w XXII Finale WOŚP.

- W styczniu uczestniczyliśmy w obchodach 15 – lecia Powiatu Bielskiego. Od starosty Pana Sławomira Jerzego Snarskiego, otrzymaliśmy statuetkę za współpracę i działalność na rzecz krzewienia samorządności wśród młodzieży.

- W lutym i marcu odbywaliśmy sesje robocze, podczas których omawialiśmy bieżące sprawy.

- W kwietniu zgodnie z naszą tradycją odwiedziliśmy następujące Miejsca Pamięci Narodowej: w Olszewie, Topczewie, Strabli, Wyszkach i Mulawiczach.

- 3 maja delegacja rady wzięła udział w powiatowych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, które odbyły się w Bielsku Podlaskim.

- 18 maja włączyliśmy się w obchody V Gminnego Dnia Papieskiego.

- 19 maja wzięliśmy udział w akcji ,, Młodzi Głosują’’- wybory do Parlamentu Europejskiego.

- 27 maja zorganizowaliśmy V Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki.

Uwieńczeniem naszych działań była VIII sesja, która miała miejsce 24 czerwca 2014r. w Urzędzie Gminy Wyszki. Obecnością swą zaszczyciły nas władze gminy i szkoły oraz opiekunowie. Obrady obserwowały uczennice z klasy IIIa, które w nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie samorządowym spędzały Dzień z Panem Wójtem. W roli obserwatorów wystąpiła kl. IIa. Sesję prowadziła przewodnicząca rady Wioleta Niewińska. Na początku powitała radnych i przedstawiła porządek obrad. Poszczególni radni złożyli sprawozdania z działalności, w tym finansowe. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną ,,MOJA   MAŁA OJCZYZNA’’ , którą wcześniej przygotowali radni.

Na zakończenie sesji były podziękowania i gratulacje od naszych władz. Wszyscy radni z uwagi na kończącą się V kadencję otrzymali listy gratulacyjne i książki od Pana Wójta Ryszarda Perkowskiego. Miłym akcentem był podarunek w postaci ramek do zdjęć od Dyrektora Gminnego Centrum Biblioteczno- Kulturalnego w Wyszkach Pana Henryka Zalewskiego.  

               

Opiekunowie Młodzieżowej Rady

Bożena Pierzchało

Anna Twarowska

Zapraszamy na fotoreportaż do fotogalerii - tu link

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach