Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

IV sesja Młodzieżowej Rady Gminy - 10 lat istnienia i działalności rady 24.02.2005r. – 24.02.2015r.

mrgDnia 12 marca 2015r. odbyła się IV sesja Młodzieżowej Rady Gminy VI kadencji w Urzędzie Gminy Wyszki w sali konferencyjnej. Miała dość uroczysty charakter i przebieg. Obecnością swą zaszczycili nas: Wójt naszej gminy Pan Mariusz Korzeniewski, Sekretarz i zastępca wójta, a jednocześnie opiekun rady Pan Tadeusz Wielanowski, Dyrektor Zespołu Szkół Pan Jan Falkowski.

Sesję prowadziła Przewodnicząca MRG Agnieszka Chomicka uczennica klasy IIIA Gimnazjum w Wyszkach. Na początku otworzyła sesję i powitała gości oraz radnych. Następnie przyjęty został porządek obrad i protokoły z poprzednich sesji. W dalszej kolejności radni przyjęli w głosowaniu jawnym Plan Pracy na rok szkolny 2014/2015, a także sprawozdanie z działalności za I semestr.

Z uwagi na fakt, iż Pan Wójt nie był do końca wtajemniczony w działalność rady, kilkoro radnych przygotowało prezentację multimedialną na temat 10 lat działalności MRG. Przedstawiona została działalność i efekty pracy młodych radnych na przestrzeni tych lat.

Przedstawiły ją Kinga Młodzianowska i Natalia Zabrocka.

Na sesję przygotowane zostały dwie kroniki, które na bieżąco prowadzą radni oraz wszystkie numery Głosu Młodych (34 wydania).

Kolejnym punktem obrad było wybranie przedstawicieli do zespołów zadaniowych aby sprawniej przebiegała realizacja planu pracy (zespół patriotyczny, aktualizacji i promocji działań rady)

Na zakończenie, już w ostatnim punkcie obrad, głos zabrał Pan Wójt. Wyraził słowa uznania dla wszystkich działań rady. Podkreślił, że ta praktyczna lekcja demokracji zaowocuje w dorosłym życiu tych młodych ludzi. Jednocześnie zachęcał do dalszych aktywnych działań na rzecz szkoły i lokalnej społeczności.

Po dyskusji i wolnych wnioskach, przewodnicząca zamknęła IV sesję MRG Wyszki. Podziękowała wszystkim za udział i przybycie.

Bożena Pierzchało

Anna Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach