Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Kampania wyborcza i Wybory 2012 do Młodzieżowej Rady Gminy Wyszki V kadencji

WYBORY

18 października 2012r. ( czwartek) był w naszej szkole praktyczną lekcją demokracji i świetną zabawą. W tym dniu odbyły się wybory do MRG Wyszki V kadencji. Spośród 35. kandydatów z klas I- III gimnazjum wybrano 15. Najwięcej głosów otrzymali następujący uczniowie: kl. I – Maria Warpechowska,  Katarzyna Hryniewicka,  Katarzyna Awruk,  Emilia Palczewska, Krzysztof Bogusz. Kl. II – Wioleta Niewińska, Kamil Topczewski, Anna Krasowska, Natalia Miluska,  Martyna Onopa. Kl. III – Marta Borowska, Ewa Niewińska,  Emilia Karpiesiuk, Jana Lementowska, Maciej Odachowski.

Nad prawidłowością wyborów czuwała Komisja Wyborcza  w składzie: Katarzyna Falkowska – przewodnicząca,  Wioleta  Łubińska – wiceprzewodnicząca,  Ewa Falkowska – sekretarz,  Kamila Chomicka i Iwona Ostrowska – członkowie. Całość wyborów koordynowana była przez Pana Tadeusza Wielanowskiego – Sekretarza Urzędu Gminy Wyszki i opiekuna Rady oraz nauczycielki – Bożenę Pierzchało i Annę Twarowską.

Wybory trwały w godzinach 9- 12 w trakcie przerw lekcyjnych i przebiegały bez zakłóceń. Należy przyznać, iż frekwencja wyborcza nie była zbyt wysoka, 49,34%  to wynik nie  zbyt zadowalający. Wielu uczniów naszej szkoły nie posiadało w tym dniu legitymacji szkolnej lub z różnych powodów nie wzięło udziału w wyborach. Nie wszyscy doceniają, że mieszkamy w demokratycznym państwie prawa i że ,,źródłem władzy” w świetle Konstytucji RP jest ,,naród”

KAMPANIA WYBORCZA

Zgodnie z Kalendarzem Wyborczym trwała od 4 do 17 października br. Kandydaci do Rady, a było ich 35. przygotowali barwne i ciekawe plakaty wyborcze, które znajdowały się na parterze szkoły w części gimnazjum. Przedstawili w nich: autoprezentację, swój program wyborczy, hasła i wiersze zachęcające do głosowania.  Należy przyznać, iż większość chętnych do ,,władzy’’ bardzo poważnie potraktowała swą ,,misję’’ i włożyła dużo serca w kampanię. Jednak, jak powszechnie wiadomo, demokracja nie zawsze bywa łaskawa i nie wszyscy mogą być przez najbliższe dwa lata reprezentantami szkoły i gminy. Mamy jednak nadzieję, że niektórzy uczniowie wyciągną wnioski i wezmą udział w wyborach uzupełniających już za rok.

Bożena Pierzchało i Anna Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach