Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Działalność MRG IV kadencji

 • 29 października 2010 roku odbyły się wybory do Rady. Spośród 27 kandydatów w demokratycznych wyborach wybrano 15 radnych.
 • 17 listopada 2010 roku odbyła się I sesja rady IV kadencji. Przewodniczącą została wybrana Marlena Młodzianowska, a wiceprzewodniczącymi Iwona Werpechowska i Agnieszka Idźkowska, sekretarzem Magdalena Pierzchało a skarbnikiem Dominika Falkowska.
 • Warto też zaznaczyć, że radni IV kadencji przy wsparciu władz gminy i szkoły zapoczątkowali organizację szkolnych Konkursów Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
 • Kronikę rady prowadziły Edyta Chomicka i Martyna Topczewska.
 • Następnym ważnym wydarzeniem były wybory uzupełniające do Rady 20 października 2011 roku.
  W tych wyborach wybrano 5. radnych z klas pierwszych.
 • 15 listopada 2011 roku podczas Święta Szkoły radne: Magdalena Pierzchało i Martyna Topczewska złożyły na ręce Pana Dyrektora Zespołu Szkół w Wyszkach prezent dla szkoły .
 • 24 listopada 2011roku odbyła się VI sesja IV kadencji. Obecnością swą zaszczycili nas Pan Wójt Gminy Wyszki Ryszard Perkowski, Skarbnik Gminy Pani Teresa Falkowska, Sekretarz Gminy i opiekun rady Pan Tadeusz Wielanowski oraz Pani Bożena Pierzchało- nasza opiekunka. Nowi radni złożyli ślubowanie i odbyły się wybory na przewodniczącego, którym została Martyna Topczewska i wiceprzewodniczących, którymi zostały Edyta Chomicka i Diana Rudczuk. Funkcję sekretarza nadal pełni Magdalena Pierzchało a skarbnika zaś Dominika Falkowska.
 • 27 grudnia 2011 roku radni kolędowali w miejscowości Topczewo, zebrano 456 zł.
 • 8 stycznia 2012 roku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję WOŚP. Wszyscy radni kwestowali na terenie Gminy Wyszki ,a wieczorem część z nich zaprezentowała "Międzynarodową randkę w ciemno"
 • 20 marca 2012 roku włączyliśmy się w akcję pomocy młodej dziewczynce z województwa dolnośląskiego przynosząc ciasto na kiermasz szkolny.
 • Dnia 22 marca 2012 roku w Urzędzie Gminy Wyszki odbyła się VIII sesja Rady. Obrady te były wyjątkowo pracowite. Poruszyliśmy wiele ważnych dla nas zagadnień, mianowicie:

-Znowelizowaliśmy Statut Rady, który jest najważniejszym dokumentem.

- Przyjęliśmy Deklarację opieki nad Miejscami Pamięci Narodowej na naszym terenie.

- Poruszyliśmy ważne kwestie dotyczące tematyki i regulaminu III Konkursu Wiedzy o Samorządzie i Gminie Wyszki.

 • 28 marca 2012r. odbył się w naszej szkole III Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki. Swą obecnością zaszczycili nas : Starosta bielski Pan dr Sławomir Jerzy Snarski, Przewodniczący Rady Gminy Wyszki Pan Janusz Wyszyński, Wójt Gminy Wyszki Pan Ryszard Perkowski, Skarbnik gminy Pani Teresa Falkowska, Sekretarz Pan Tadeusz Wielanowski, Dyrekcja ZS w osobach: Pan Jan Falkowski i Pani Filomena Rabczuk
 • 3 maja 2012 roku delegacja z Zespołu Szkół w Wyszkach wraz ze pocztem sztandarowym oraz Wójtem Gminy Wyszki Panem Ryszardem Perkowskim, dyrekcją szkoły i nauczycielami uczestniczyła w powiatowych obchodach 221. rocznicy uchwalenia konstytucji, które odbyły sie w Bielsku Podlaskim.
 • 12 maja 2012 roku delegacja naszej szkoły w składzie: Dyrektor Pan Jan Falkowski, nauczycielka Bożena Pierzchało, poczet sztandarowy: Martyna Topczewska, Kamil Marczuk, Paulina Trzeszczkowska, Kinga Olszańska, Edyta Chomicka, Paweł Górski, oraz radne MRG Magdalena Pierzchało i Dominika Falkowska, uczestniczyła w obchodach 92. rocznicy powołania 201. Pułku Szwoleżerów a po jego reorganizacji 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich.
 • 20 maja 2012 roku odbył się IV Gminny Dzień Papieski w Wyszkach. Młodzieżowa Rada wzięła czynny udział w obchodach tego święta. Delegacja złożyła kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II, przedstawiciele reprezentowali Radę podczas występów artystycznych.
 • 13 czerwca 2012r. w Urzędzie Gminy Wyszki odbyła się X sesja Rady. Podsumowaliśmy nasze działania i podziękowaliśmy władzom Gminy i Szkoły za pomoc i wsparcie.

 

 

Oprócz powyższych działań na bieżąco prowadzona jest kronika Rady, aktualizowana gazetka ścienna oraz redagowany Głos Młodych.

 

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach