Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

Wyjazd przedszkolaków do „Majątku Howieny” w Pomigaczach

przedszkolaki    04.06.2014 punktualnie o 8.00 najmłodsza grupa przedszkolaków wyruszyła na długo wyczekiwaną wycieczkę do Pomigaczy. Choć pogoda nie sprzyjała dzieci bawiły się wyśmienicie. Na początek obejrzeliśmy cały „Majątek”, większość żyjących tam zwierząt. Większość, dlatego, że niektóre chyba bawiły się w chowanego i nie pokazały się dzieciom. Wśród zwierząt dzieciom najbardziej podobały sięa małpki, króliki i kangury.

Bardzo przyjaźnie przywitał nas jeleń Bartek, którego mogliśmy pogłaskać oraz jego partnerka Zuzia. Podobno sarenka bywa złośliwa, na szczęście chyba nas polubiła, bo grzecznie stała i przyglądała się wszystkim dzieciom. Wbrew obawom dzieci, że oplują nas lamy nic takiego nie miało miejsca. Plują podobno tylko wtedy, gdy czują zagrożenie bądź też rywalizują ze sobą. Dzieci miały okazję pojeździć na kucyku, który zwał się Gucio oraz pogłaskać Maję – partnerkę Gucia. Na placu zabaw dzieci skorzystały tylko z trampoliny, ponieważ zaczął padać deszcz. Kolejną atrakcją było wielkie ognisko, na którym dzieci piekły kiełbaski. Po pysznym posiłku dzieci bawiły się przy skocznej muzyce disco. Po minach dzieci na załączonych zdjęciach można wnioskować, że wyjazd był bardzo udany.

wychowawczyni

Anna Wyszkowska-Kondraciuk

Zapraszamy do fotogalerii - tu link