Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

Wyjazd do Białowieży najmłodszych uczniów

przedszkolakiWycieczka do Białowieży odbyła się w dniu 02. 06. 2014 roku. Wzięło w niej udział 73 dzieci z zerówek i klas I - III oraz pięciu opiekunów.

W programie wycieczki było:

-          zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo - Leśnego,

-          oglądanie zwierząt w Rezerwacie Pokazowym Żubra.

Dzieci miały możliwość poznania historii powstania Białowieskiego Parku Narodowego, różnych rodzajów ekosystemów leśnych,  różnorodność organizmów żywych w ich naturalnych środowiskach.

To wszystko w bardzo ciekawy sposób przekazały im panie przewodniczki. Można to nazwać świetną lekcją przyrody. Uczniowie, którzy byli tu pierwszy raz nie kryli zachwytu. W Rezerwacie Pokazowym największym zainteresowaniem cieszyły się żubry i rysie.

Na koniec dzieci mogły kupić różne pamiątki związane z tym miejscem.

Cieszyliśmy się również, że mimo złych prognoz dopisała nam pogoda. Wycieczkę do Białowieży można uznać za udaną.

Bożena Trzeszczkowska

Elżbieta Ułaszonek