Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

Podsumowanie VIII Turnieju Tenisa Stołowego Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

VIIINasza szkoła z racji na swojego patrona od kilku lat aktywnie uczestniczy w działaniach Podlaskiej Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. Naszym wkładem w działalność szkół papieskich z Podlasia jest coroczne organizowanie turnieju tenisa stołowego dla uczniów tych szkół (posiadamy do tego odpowiednie zaplecze i doświadczenie). Ideą tych turniejów jest uczczenie (w tym roku kanonizowanego) św. Jana Pawła II poprzez rywalizację w zawodach sportowych. Pierwszy taki turniej odbył się w roku 2005.

W dniu 13.05.2014 r. w naszej hali sportowej odbył się już VIII z kolei Turniej Tenisa Stołowego Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Zawody rozegrano na 13 stołach w sześciu kategoriach wiekowych. W rozgrywkach wzięło udział 52 uczniów z pięciu szkół podstawowych (SP Holonki, SP Topczewo, SP Strabla, SP Łapy i SP Wyszki) i dwóch gimnazjów (Gimnazjum w Glinniku i Gimnazjum w Wyszkach). Sędzią głównym zawodów był p. Wiesław Tyszkiewicz, sędziami pomocniczymi byli p. Jacek Falkowski i p. Sławomir Warpechowski. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc indywidualnie w każdej kategorii otrzymali statuetki. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy turnieju, opiekunowie i obsługa otrzymali pamiątkowe medale. Trofea wręczali przedstawiciele władz gminy Wyszki i dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA DRUŻYN

I miejsce – SP Holonki – 48 pkt.

II miejsce – SP Łapy – 45 pkt.

III miejsce – SP Wyszki – 30 pkt.

IV miejsce – SP Topczewo – 23 pkt.

V miejsce – SP Strabla – 7 pkt.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

SZKOŁY PODSTAWOWE:

Klasy 0 – IV                                                                 Klasy 0 – IV

Kul Wiktoria – SP Łapy

Kiszko Kacper SP – Topczewo

Pietraszko Andżelika – SP Wyszki

Krasowski Damian – SP Holonki

Kiersnowska Paulina – SP Holonki

Kul Mateusz – SP Łapy

Klasy V – VI                                                           Klasy V - VI

Rymaszewska Izabela - SP Łapy

Moczydłowski Jan - SP Łapy