Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

Święto naszych Mam - Szkolny Dzień Matki

dzień matki„Mama” to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra, ciepła i rodzinnego szczęścia. Dla małego dziecka to najważniejsza osoba w jego życiu. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a jego mamą. Dlatego też co roku w naszej szkole pomagamy dzieciom wyrazić ich miłość do MAM, organizując Szkolne Święto – Dzień Matki. Wszystkie MAMY naszych maluchów są zapraszane i w szczególny sposób goszczone.

W tym roku MAMY przyjmowane były przez dzieci z oddziałów przedszkolnych, klasy I – III szkoły podstawowej, nauczycieli i dyrekcję szkoły. W tym szczególnym dniu przybył do nas także Wójt Gminy Wyszki – Pan Ryszard Perkowski.

Szkolna hala sportowa stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Na początku wystąpili najmłodsi artyści z „Zielonej Krainy”. Recytowali oni wiersze i śpiewali piosenkę. W kolejnej części uroczystości głos zabrały dzieci z zerówek i uczniowie z klas I - III. Zaprosili oni wszystkie Mamy do Krainy Baśni, a na koniec swego występu do wspólnego tańca. Przedstawienie nie było łatwe, ale (wg Mam) świetnie sobie poradzili. Po odśpiewaniu "stu lat", podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Nie obyło się też bez wzruszeń i zachwytu.

W trakcie trwania uroczystości Mamy mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego święta.

Bożena Trzeszczkowska

Tu link do fotogalkerii