Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

V Szkolny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki

V Konkurs28 maja br. odbył się w naszej szkole V Konkurs Wiedzy Samorządowej. Obecnością swą zaszczycili nas: Starosta Bielski - Pan Sławomir Jerzy Snarski, Wójt Gminy Wyszki - Pan Ryszard Perkowski, Sekretarz gminy - Pan Tadeusz Wielanowski oraz  dyrekcja naszej szkoły.

Na początku opiekunka Młodzieżowej Rady Gminy powitała przybyłych gości i przedstawiła cel spotkania. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Podczas pierwszego – części pisemnej, uczniowie mieli rozwiązać test składający się z 26 pytań zamkniętych. Po czym nastąpiła część ustna, składająca się z dwóch etapów. Tutaj uczniowie losowali pytania i po krótkim zastanowieniu, udzielali odpowiedzi.

Należy przyznać, iż wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu samorządu terytorialnego i historii szkoły w Wyszkach.

Miejsca przedstawiają się następująco:

1. uczniowie z klasy IIA: Agnieszka Chomicka, Maria Warpechowska
    i Krzysztof Bogusz.
  2. uczennice z klasy IIIA: Joanna Malinowska, Aleksandra Chomicka
    i Agnieszka Falkowska.
  3. uczniowie z klasy IB: Patrycja Malinowska, Ewa Falkowska i Daniel Kiszko.
  4. uczennice z kl. IIB: Katarzyna Hryniewicka, Katarzyna Awruk i Emilia Palczewska.
  5. uczennice z klasy IA: Natalia Falkowska, Weronika Żukowska i Patrycja Bazylewska.
  6. uczniowie z klasy IIIB: Paweł Niewiński, Kamil Topczewski, Paweł Nazarko.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pan Starosta i Pan Wójt pogratulowali wszystkim uczestnikom dużej wiedzy merytorycznej zarówno samorządowej, jak i tej dotyczącej historii szkoły w Wyszkach. Podziękowali również organizatorom za przygotowanie konkursu.

Warto dodać, iż dodatkową atrakcją dla uczniów, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce będzie jeden dzień spędzony w Starostwie Powiatowym w Bielsku Podlaskim i w Urzędzie Gminy Wyszki.

Dziękujemy Panu Staroście za zaszczycenie nas swoją obecnością podczas konkursu oraz za nagrody, które dodatkowo otrzymali uczniowie ( I - III miejsca)

Bożena Pierzchało i Anna Twarowska.