Dzisiaj jest: 2 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

"Pierwsza pomoc" z pierwszakami

pierwsza pomoc„Gdyby co dziesiąty mieszkaniec naszej planety potrafił udzielać pierwszej  pomocy, rocznie ocaliłoby to milion ludzi.”

Każdy może nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Przekonali się o tym uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Po kilku zajęciach nawet tak skomplikowanie brzmiące słowo jak resuscytacja, stało się bardzo oczywiste, bo to w rzeczywistości kilka prostych czynności.

Najpierw odbyła się projekcja filmu instruktażowego pt. „Czy potrafisz ratować życie?”. W filmie szczegółowo ukazano kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy. Następnie uczniowie przećwiczyli to wszystko praktycznie. W ten sposób przekonali się, że nawet dziecko jest  w stanie uratować komuś życie.

„ Mały człowiek może zostać małym ratownikiem”

Każdy uczestnik szkolenia poznał dokładnie schemat udzielania pierwszej pomocy. Na końcu każde chętne dziecko miało okazję poćwiczyć na fantomie. Swoją wiedzą mogą teraz podzielić się z innymi.

Bożena Trzeszczkowska –

uczestniczka kursu udzielania pierwszej pomocy w ramach akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować. Cała Polska”. W czasie zajęć wykorzystano pomoce uzyskane w ramach szkolenia.