Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

"Góra Grosza 2013"

groszW dniach od 26 listopada do 7 grudnia 2012 r. została przeprowadzona w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach akcja „GÓRA GROSZA ” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej organizowana przez Towarzystwo „NASZ DOM”. Polegała ona na zbiórce monet groszowych.

Podczas całej akcji każda klasa oddzielnie zbierała pieniądze do puszek. Następnie zostały one komisyjnie pod opieką pani Anny Krystyny Twarowskiej i pani Bożeny Trzeszczkowskiej otworzone i przeliczone. Bardzo ważne jest, że wszystkie klasy wzięły udział w tej akcji oraz porównując lata ubiegłe zebrały więcej pieniędzy. W Szkole Podstawowej zebrano 459,61 zł., w Gimnazjum 246,35 zł. Łącznie w całej szkole zebrano 705,96 zł. (Słownie: siedemset pięć złotych dziewięćdziesiąt sześć groszy.)

Klasy, które zebrały najwięcej pieniędzy zostały wyróżnione na apelu i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Celem akcji było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet drobne grosze zebrane przez miliony dzieci i młodzieży mogą stanowić wielką wartość – stać się wielką ogólnopolską „Górą Grosza”, która po przeliczeniu zostanie wykorzystana na pomoc dla dzieci z domów dziecka. Kolejnym celem było pokazanie, że nawet „uczniowski” grosz stanowi wielką siłę. Warto oszczędzać nawet najmniejsze nominały, które zebrane w całości mogą pomóc odmienić smutny los samotnych dzieci.

Opracowały:

Anna Krystyna Twarowska