Dzisiaj jest: 28 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

Szkolna wycieczka szlakiem Krajno Zagórze – Zakopane – Wadowice - Kraków

wycieczkaW dniach od 12 do 14 czerwca 2013 r odbyła się trzydniowa wycieczka, zorganizowana dla uczniów Zespołu Szkół w Wyszkach na trasie Krajno Zagórze – Zakopane – Wadowice – Kraków. Uczestniczyło w niej 40 uczniów oraz opiekunowie p. Marta Warpechowska, p. Justyna Copiuk - Suszyńska i p. Anna Krystyna Twarowska – organizator. Wyjazd zorganizowany został w ramach realizacji zadań opiekuńczo – wychowawczych zaplanowanych przez szkołę.

Na wycieczkę wyruszyliśmy autokarem w dniu 12 czerwca o godz. 600 z Wyszek. Do miejscowości Krajno Zagórze dotarliśmy ok. godz. 1230 i tam zwiedzaliśmy z przewodnikiem Park Rozrywki i Miniatur znajdujący się u stóp najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich – Łysicy. Zwiedzając Aleję Miniatur „Wonderful World” obejrzeliśmy miniatury 27 najsłynniejszych miejsc świata m. in. Bazylikę św. Piotra na Watykanie, Wieżę Eiffla, nieistniejące już wieże World Trade Center i Wodospad Niagara. Następnie udaliśmy się na obiadokolację i na nocleg do pensjonatu Oliwia w miejscowości Małe Ciche, a wieczorem odbyła się integracyjna dyskoteka.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Kompleks Skoczni Narciarskich w Zakopanem. Wyciągiem krzesełkowym wyjeżdżaliśmy na Wielką Krokiew i podziwialiśmy krajobraz. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Po krótkiej modlitwie wybraliśmy się na pieszą wycieczkę Doliną Kościeliską podziwiając piękny krajobraz Tatr. W trakcie zwiedzania byliśmy w Jaskini Mroźnej. Wejście do niej znajduje się na wysokości 1100 m n.p.m., a otwór wyjściowy na wysokości 1112 m n.p.m. Całkowita długość jaskini wynosi 560 m. Swoją nazwę zawdzięcza panującej wewnątrz stałej, niskiej temperaturze (60C). Później udaliśmy się na jedną z najsłynniejszych ulic w Polsce zakopiańskie Krupówki, gdzie mogliśmy kupić sobie pamiątki.

Ostatniego dnia wycieczki pojechaliśmy do Wadowic i zwiedzaliśmy Muzeum Jana Pawła II. Następnie skosztowaliśmy słynnych kremówek. Po słodkim i smacznym posiłku udaliśmy się do Krakowa. Zwiedzaliśmy tam dziedziniec zamku, Wzgórze Wawelskie, Katedrę, grób Lecha i Marii Kaczyńskich, Rynek i Sukiennice. W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji Zameczek w miejscowości Książ Wielki na obiad.

Wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni z wycieczki, której celem było umożliwienie uczniom zobaczenia pięknych zakątków naszego kraju.

Anna Twarowska

Zapraszamy do fotogalerii - tu link