Dzisiaj jest: 29 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

„Akademia Czystych Rąk” i „Cała Polska Czyta Dzieciom”

carexpolska czyta

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do aktywnego uczestnictwa w programie „Akademii Czystych Rąk Carex”. Szkoła, dzięki zgłoszeniu przez koordynatorki szkolne: Katarzynę Kristosiuk - pedagoga szkolnego i Agnieszkę Twarowską - nauczyciela bibliotekarza, otrzymała od organizatorów: zestaw antybakteryjnych mydeł Carex o równowartości rynkowej 1200 zł oraz materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli.

Na ich podstawie wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przeprowadzone zostały lekcje z higieny rąk, a uczniowie poprzez zabawę zapoznali się z tematami: zdrowia oraz bakterii i wirusów. W związku z uczestnictwem biblioteki szkolnej w ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, która przekonuje, że czytanie dziecku – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość, do zajęć wplecione zostało też głośne czytanie fragmentów książek i wierszy związanych z omawianym tematem.

Katarzyna Kristosiuk

Agnieszka Twarowska