Dzisiaj jest: 22 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

VI Szkolny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki

kwost12 czerwca 2015r. odbył się w naszej szkole VI Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki.` Obecnością swą zaszczycili nas: Wójt Gminy Wyszki pan Mariusz Korzeniewski, Skarbnik pani Teresa Falkowska, Sekretarz, zastępca wójta i opiekun MRG pan Tadeusz Wielanowski, pani Bożena Siemieńczuk pracownik GOPS, Dyrektor GCBK pan Henryk Zalewski, Dyrekcja szkoły: pan Jan Falkowski i pani Marta Warpechowska.

Na początku opiekunowie Młodzieżowej Rady Gminy powitali przybyłych gości, przedstawili cel spotkania i zasady konkursu. Odczytany został list z pozdrowieniami i życzeniami od starosty bielskiego, pana Sławomira Jerzego Snarskiego, który nie mógł do nas przybyć z powodu ważnych obowiązków służbowych.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Podczas pierwszego – części pisemnej, uczniowie mieli rozwiązać test składający się z 27 pytań zamkniętych. Po czym nastąpiła część ustna, składająca się z dwóch etapów. Tutaj uczniowie losowali pytania i po krótkim zastanowieniu, udzielali odpowiedzi.

Należy przyznać, iż wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu samorządu terytorialnego, Gminy Wyszki i historii szkoły.

Miejsca przedstawiają się następująco – Pierwsze zajęli uczniowie z klasy IIIA; Agnieszka Chomicka, Maria Warpechowska i Krzysztof Bogusz (uczniowie ci kolejny rok utrzymali I miejsce – gratulujemy!).

Drugie miejsce zajęły uczennice z klasy III B; Maria Szerszeń, Katarzyna Hryniewicka, Klaudia Moczydłowska.

Trzecie uczniowie z klasy II B: Patrycja Malinowska, Jakub Demianko i Daniel Kiszko.

Kolejne miejsca przedstawiają się następująco: czwarte klasa IA w składzie: Daria Pruszyńska, Aleksandra Warpechowska i Beata Kardaszewicz.

Piąte miejsce zajęły uczennice z klasy II A: Natalia Zabrocka, Weronika Żukowska i Agnieszka Olszańska.

W trakcie sprawdzania prac przez Komisję, uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej o tematyce dotyczącej przemocy rówieśniczej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i adekwatnie do zajętego miejsca nagrody rzeczowe. Pan Wójt i Pan Dyrektor pogratulowali wszystkim imponującej wiedzy oraz dużego wkładu i zaangażowania.

Warto dodać, iż dodatkową atrakcją dla uczniów, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce będzie jeden dzień spędzony w Urzędzie Gminy Wyszki i z dyrekcją naszej szkoły. Będą oni obserwować pracę wójta, sekretarza i dyrektora, a także uczyć się samorządności i kreatywności.

Opiekunowie MRG dziękują uczennicom z rady, które pomogły w organizacji i przebiegu konkursu.

Bożena Pierzchało i Anna Twarowska

Zaparaszamy do fotogalerii - link

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach