Dzisiaj jest: 22 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

IV Szkolny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki

IV KWoST27 maja br. odbył się w naszej szkole IV konkurs wiedzy samorządowej. Obecnością swą zaszczycili nas: Wójt Gminy Wyszki – Pan Ryszard Perkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Janusz Wyszyński, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Pani Marzanna Olszewska, sekretarz gminy – Pan Tadeusz Wielanowski, dyrekcja, rada pedagogiczna oraz uczniowie gimnazjum klas I – III.

 Na początku opiekun Młodzieżowej Rady Gminy powitała przybyłych gości i przedstawiła cel spotkania. Krótką historię samorządu w Polsce zreferowały radne: Anna Krasowska i Wioleta Niewińska. Pan Wielanowski przypomniał uczestnikom zasady konkursu i powołał komisję.

Wszyscy uczestnicy z uwagą wysłuchali także prezentacji multimedialnej, na temat niszczącego wpływu alkoholu, papierosów i narkotyków na życie i zdrowie człowieka. Mogli również otrzymać ulotki i foldery dotyczące wyżej wymienionej tematyki oraz zapoznać się z nimi w specjalnie przygotowanych antyramach.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Podczas pierwszego – części pisemnej, uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań zamkniętych. Po czym nastąpiła część ustna, składająca się z dwóch etapów. Tutaj uczniowie losowali pytania, po czym, po krótkim zastanowieniu udzielali odpowiedzi.

Należy przyznać, iż wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu omawianej tematyki, o czym świadczyły dogrywki i dodatkowe losowania pytań.

Miejsca przedstawiają się następująco:

I miejsce uczennice z klasy III B: Paulina Młodzianowska, Patrycja Zalewska i Karolina Olejnik.

II miejsce uczennice z klasy III C: Marta Borowska, Ewa Niewińska i Emilia Karpiesiuk.

III miejsce zajęli uczniowie z klasy III A: Maciej Odachowski, Justyna Werpechowska i Małgorzata Onopa.

Kolejne miejsca przedstawiają się następująco:

IV miejsce - klasa IIA: Joanna Malinowska, Agnieszka Falkowska i Aleksandra Chomicka.

V miejsce – klasa I A: Krzysztof Bogusz, Agnieszka Chomicka i Maria Warpechowska.

Dwa kolejne miejsca zajęli uczniowie z klas:

II B – Joanna Krasowska, Angelika Guzowska i Kamil Topczewski

oraz uczniowie z klasy I B – Wojtek Rzepniewski, Katarzyna Hryniewicka i Emilia Palczewska.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i adekwatnie do zajętego miejsca nagrody rzeczowe. Pan Wójt i Pan Dyrektor pogratulowali wszystkim uczestnikom dużej wiedzy merytorycznej zarówno samorządowej, jak i tej dotyczącej historii szkoły w Wyszkach i samej miejscowości. Podziękowali również organizatorom za przygotowanie konkursu.

Bożena Pierzchało i Anna Twarowska

A tu link do fotogalerii (kliknij)

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach