Dzisiaj jest: 26 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Sprawozdanie z działalności Młodzieżowej Rady Gminy Wyszki VI kadencji za rok szkolny 2015/2016.

mrgW tym roku szkolnym kończy się już szósta kadencja młodzieżowej rady. Działania, które rada zrealizowała przedstawiają się  następująco;
- zorganizowanie i przeprowadzenie kampanii wyborczej; programy, hasła, wiersze, ulotki, plakaty. Wszystko aby zachęcić potencjalnych wyborców.
-  28 września 2015r. odbyły się wybory uzupełniające, podczas których młodzież klas I – III gimnazjum wybrała w demokratycznych wyborach swoich przedstawicieli. Byli to następujący uczniowie z klas I; Gabriela Angielczyk, Paulina Chomicka, Paulina Michalska, Aleksandra Pasińska, Damian Bazylewski.


- Komisja Wyborcza powołana przez Wójta Gminy Wyszki Pana Mariusza Korzeniewskiego w składzie; Diana Puchalska, Julita Perkowska, Katarzyna Górska, Patrycja Bazylewska, Natalia Zabrocka czuwała nad przebiegiem wyborów, wspólnie z opiekunami.
- w październiku 2015r. rada  włączyła się w ogólnopolską akcję ,, Młodzi Głosują’’. Były to młodzieżowe wybory parlamentarne.
- również w październiku  2015r. odbyła się uroczysta sesja rady w Urzędzie Gminy Wyszki. Podczas, której nowi radni złożyli ślubowanie, uzupełniony został skład Prezydium Rady. Demokratycznie, w głosowaniu tajnym na przewodniczącą wybrano Natalię Zabrocką, wiceprzewodniczącymi zostały Kinga Młodzianowska i Martyna Bogusz. Podczas tej sesji radni przyjęli Plan Pracy na rok szk.2105/2016 i omówili bieżące sprawy.
- w grudniu 2015r. cała rada zaangażowała się w tworzenie stroików świątecznych. Radni wykonują je sami i obdarowują najbliższe osoby i instytucje. 17 grudnia 2015r. Prezydium Rady wspólnie z władzami gminy i szkoły odwiedziło władze samorządowe i rządowe woj. podlaskiego. Złożyliśmy życzenia świąteczno – noworoczne. Wszędzie miło i gościnnie nas przyjęto. Otrzymaliśmy również drobne upominki.
- w marcu 2016r. włączyliśmy się do akcji pomocy dzieciom z Domu Dziecka w Białowieży. Większość radnych przyniosła niezbędne artykuły spożywcze, które za pośrednictwem Szkoły Podstawowej w Topczewie trafiły do potrzebujących dzieci.
- 28 kwietnia 2016r. wszyscy radni wspólnie z opiekunami wzięli udział w Sesji Powiatu Bielskiego, podczas której zapoznaliśmy się z pracą radnych i ich kompetencjami. Gościliśmy również u starosty bielskiego Pana Sławomira Jerzego Snarskiego, który opowiedział nam o swej pracy, doświadczeniach i obdarował upominkami.
- 3 maja delegacja rady wzięła udział w powiatowych obchodach Święta Konstytucji, które odbyły się w Bielsku Podlaskim.
- 16 czerwca br. odbył się w naszym gimnazjum VII Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki. Już tradycyjnie organizuje go i odpowiada za całość MRG wspólnie z opiekunami.  Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy to test pisemny składający się z pytań zamkniętych, drugi to część ustna. Uczniowie odpowiadali w zespołach trzyosobowych.  Pytania dotyczyły głównie samorządu gminnego, pracy wójta, rady gminy oraz historii szkoły w Wyszkach. Należy przyznać, iż wszyscy uczestnicy wykazali się wysoką wiedzą merytoryczną z zakresu wyżej wymienionej tematyki. Miejsca przedstawiają się następująco;
I MIEJSCE – KLASA III B
Ewa Falkowska, Patrycja Malinowska, Paulina Nazarko.
II MIEJSCE – KLASA III A
Kinga Młodzianowska, Natalia Falkowska, Natalia Zabrocka.
III MIEJSCE – KLASA II A
Daria Pruszyńska, Aleksandra Warpechowska, Beata Kardaszewicz.
IV MIEJSCE – KLASA I B
Karolina Falkowska, Katarzyna Olszewska, Karolina Zdrojkowska.
V MIEJSCE – KLASA I A
Paulina Chomicka, Magdalena Walicka, Paulina Michalska.
Nagrody ufundował Wójt Gminy Wyszki i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
- 16 czerwca 2016r.  odbyła się  także ostatnia sesja MRG Wyszki VI kadencji. Było to uroczyste podsumowanie dwóch lat pracy rady. Obecnością swą zaszczycili nas: Pan Wójt Mariusz Korzeniewski, Pani Skarbnik Teresa Falkowska, Sekretarz Pan Tadeusz Wielanowski, Pan Dyrektor Jan Falkowski, Pani Wicedyrektor Marta Warpechowska oraz opiekunki rady Anna Twarowska i Bożena Pierzchało. Władze gminy wręczyły wszystkim radnym pamiątkowe podziękowania i książki.  
 Na zakończenie Wiceprzewodnicząca Rady Kinga Młodzianowska w imieniu wszystkich radnych powiedziała:
"Serdecznie dziękujemy władzom naszej gminy, dyrekcji szkoły i opiekunom za wsparcie, życzliwość i pomoc. Dzięki pełnionej funkcji w Młodzieżowej Radzie Gminy Wyszki dużo nauczyliśmy się, wiemy co znaczy demokracja w praktyce, jak wygląda kampania wyborcza, praca w komisji wyborczej i co to są demokratyczne wybory. Doświadczenie, które zdobyliśmy na pewno zaowocuje w naszym dorosłym życiu, a nam przyszłym absolwentom w nowych szkołach. Obiecujemy, że staniemy na wysokości zadania, wykorzystamy zdobytą wiedzę i umiejętności. Będziemy kreatywni i otwarci na nowe wyzwania".
Warto dodać, iż sesje robocze rady odbywały się w szkole. W miarę możliwości starali się w nich uczestniczyć wszyscy radni. Prowadzona jest kronika rady, gazetka ścienna i redagowany ,,Głos Młodych’’
SKŁAD MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY VI KADENCJI PRZEDSTAWIA SIĘ NASTĘPUJĄCO:
PRZEWODNICZĄCA – Natalia Zabrocka
WICEPRZEWODNICZĄCE – Kinga Młodzianowska i Martyna Bogusz.
SKARBNIK – Gabriela Angielczyk
SEKRETARZ – Beata Kardaszewicz
Pozostali radni:
Aleksandra Pasińska, Paulina Chomicka, Paulina Michalska, Damian Bazylewski, Emilia Filipczuk, Gabriela Wyszkowska, Kamil Marczuk, Ewa Rzepniewska, Hubert Falkowski, Afrodyta Górska.

Opiekunki MRG Wyszki
Anna Twarowska
Bożena Pierzchało

 

Poniżej kilka zdjęć z wizyty w Starostwie Powiatowym w Bielsku Podlaskim

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach