Dzisiaj jest: 22 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Sprawozdanie z działalności Młodzieżowej Rady Gminy Wyszki VI kadencji za rok szkolny 2015/2016 (I półrocze)

mrgZgodnie z Kalendarzem Wyborczym od 15 września 2015r. trwała kampania wyborcza do MRG Wyszki. O pięć mandatów ubiegało się dziesięciu uczniów Gimnazjum w Wyszkach z klas pierwszych a i b. Uczniowie ci przygotowali plakaty wyborcze w których zawarli swoje programy, hasła, wiersze i autoprezentację. Zachęcali do głosowania wszystkich uczniów Gimnazjum w Wyszkach z klas I-III. Warunkiem udziału w głosowaniu było posiadanie ważnej legitymacji szkolnej. Demokratyczne wybory odbyły się 28 września 2015r.

Najwięcej głosów otrzymali i zostali wybrani radnymi następujący uczniowie: Gabriela Angielczyk, Damian Bazylewski, Paulina Chomicka, Paulina Michalska, Aleksandra Pasińska.
W październiku 2015r. odbyła się w Urzędzie Gminy Wyszki uroczysta sesja podczas, której wybrani radni złożyli ślubowanie. Sesję poprowadziła Przewodnicząca Rady Natalia Zabrocka. Radni wybrali dwie Wiceprzewodniczące; Kingę Młodzianowską i Martynę Bogusz. Przyjęliśmy także Plan Pracy na rok szk. 2015/2016 oraz omówiliśmy bieżące sprawy.
20 października 2015r odbyły się w naszej szkole pod kierunkiem Rady Młodzieżowej wybory parlamentarne w ramach ogólnopolskiej akcji "Młodzi Głosują". Frekwencja wyniosła 44,06%, głosów ważnych 44, nieważnych 8.
Stałym działaniem Rady jest wykonywanie stroików świątecznych i wyjazd z nimi do władz samorządowych i rządowych województwa podlaskiego. Delegacja Rady w składzie: Natalia Zabrocka, Kinga Młodzianowska, Martyna Bogusz, Beata Kardaszewicz i Gabriela Angielczyk wspólnie z Panem Wójtem Gminy Wyszki, Panem Dyrektorem Zespołu Szkół w Wyszkach oraz opiekunką rady odwiedzili 17 grudnia 2015r. następujące urzędy i instytucje: Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim, Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, Regionalną Izbę Obrachunkową oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Zostaliśmy życzliwie przyjęci i obdarowani drobnymi upominkami.
Ostatnią akcją na zakończenie I semestru było włączenie się radnych do akcji pomocy dzieciom z Domu Dziecka w Białowieży. Licznie zebrane kisiele, budynie, makarony, płatki dostarczyliśmy do szkoły  w Topczewie.
Oprócz powyższych działań w I semestrze zredagowaliśmy kolejny numer "Głosu Młodych" (36), prowadziliśmy kronikę rady i aktualizowaliśmy gazetkę ścienną. Spotkania radnych i sesje robocze odbywały się we wtorki na 7 i 8 godzinie lekcyjnej.

Prezydium Młodzieżowej Rady Gminy

Zapraszamy do fotogalerii (link)

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach