Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Młodzieżowa Rada Gminy Wyszki z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku

urząd marszałkowski19 grudnia 2016r. Młodzieżowa Rada Gminy Wyszki wspólnie z opiekunami i dyrektorem Zespołu Szkół w Wyszkach udała się do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Na początku zostaliśmy przyjęci przez  Dyrektora Finansów Urzędu Pana Bogdana Olszewskiego, który oprowadził nas po wszystkich departamentach i opowiedział o ich pracy oraz kompetencjach urzędników. Gościliśmy także u Marszałka Województwa Podlaskiego Pana Jerzego Leszczyńskiego.

Złożyliśmy życzenia świąteczno - noworoczne i przekazaliśmy własnoręcznie przez nas wykonane stroiki, zarówno Panu Marszałkowi, jak i całemu zarządowi. W gabinecie marszałka zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Nowym doświadczeniem i lekcją demokracji dla wszystkich radnych był udział w sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego, podczas której był m.in. uchwalany budżet na rok 2017 naszej Małej Ojczyzny. Przewodniczący Sejmiku Pan Jarosław Dworzański  uroczyście nas powitał. Mogliśmy posłuchać o czym dyskutują radni, zobaczyć, jak  odbywają się  sesje i w jaki sposób się je prowadzi. Byliśmy przyjęci ciepło i życzliwie, za co serdecznie wszystkim, którzy pomogli zorganizować ten  wyjazd dziękujemy.


Bożena Pierzchało

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach