Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Kampania wyborcza i wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Gminy Wyszki za nami…

kandydaci18 października 2013r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach odbyły się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Gminy. Z radością stwierdzamy, że uczniowie klas I gimnazjum chętnie wzięli udział zarówno w kandydowaniu, kampanii wyborczej, jak i wyborach.

 A oto i kandydaci z klas I: Bazylewska Patrycja, Bogusz Martyna, Demianko Jakub, Falkowski Hubert, Górska Afrodyta, Górska Katarzyna, Młodzianowska Kinga, Olszańska Agnieszka, Julita Perkowska, Puchalska Diana, Puchalski Patryk, Zabrocka Natalia, Żukowska Weronika. Wszyscy mili, sympatyczni, dowcipni i odpowiedzialni. Przygotowali plakaty wyborcze, a w nich: autoprezentację, program wyborczy oraz niekiedy ciekawe hasła. Jednak, jak to z demokracją bywa, czasem jest ona złośliwa. Nie wszyscy się do władzy dostali, nawet ci, którzy na siebie głosowali.   Pięciu dziewczynom się udało i trzech chłopców pokonało.

Najwięcej ważnie oddanych głosów otrzymały i zostały wybrane: Martyna Bogusz, Kinga Młodzianowska, Patrycja Bazylewska, Diana Puchalska, Natalia Zabrocka. Gratulujemy wyboru, życzymy efektywnej i pełnej entuzjazmu pracy na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

Nad prawidłowością wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie; Martyna Onopa, Natalia Miluska, Katarzyna Hryniewicka, Natalia Falkowska, Katarzyna Godlewska. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż już od kilku lat przeprowadzane są w naszej szkole wybory, a jednak wielu uczniów, przeważnie z klas II i III gimnazjum nadal zapomina zabrać ze sobą legitymacji szkolnej. Pewne nawyki musimy w sobie kształtować już od najmłodszych lat. W związku z powyższym, frekwencja wyborcza nie była zbyt wysoka, co daje się również zauważyć podczas wyborów wśród dorosłych obywateli naszego kraju.

Opiekę merytoryczną nad prawidłowością wyborów sprawowali; Sekretarz Gminy Wyszki i zastępca wójta Pan Tadeusz Wielanowski oraz nauczycielki, opiekunki rady Bożena Pierzchało i Anna Twarowska.

Sesja inauguracyjna podczas, której radne złożą ślubowanie odbędzie się w listopadzie. Uzupełnimy skład Prezydium, zespołów zadaniowych oraz uchwalimy Plan Pracy na rok szkolny 2013/2014., a już za rok wybory do MRG Wyszki VI kadencji, wówczas wybrany zostanie cały skład rady. Przypominamy, że kadencja rady trwa 2 lata i każdy chętny uczeń może kandydować do rady oraz zasilić jej szeregi, pod warunkiem, że wyrazi taką chęć. Aktualnie, jeśli ktoś z uczniów naszej szkoły ma jakiś fajny i mądry pomysł to serdecznie zapraszamy do współpracy.

Opiekunowie MRG Wyszki

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach