Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

„Afryka Kazika”- konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

DSCF5602W poniedziałek 12 marca 2018 r. poznaliśmy laureatów konkursu czytelniczego „Afryka Kazika”. Uczniowie klasy III musieli wykazać się znajomością treści książki Ł. Wierzbickiego „Afryka Kazika”, w której autor opowiada nam o przygodach Andrzeja Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze. Podczas swej pięcioletniej wyprawy przeżył wiele przygód: polował na słonia z Pigmejami, stanął oko w oko z królewskim lwem, spędził Wigilię wśród pawianów i surykatek, zaprzyjaźnił się z ludożercą, uratował małego geparda…Tych kilka przykładów wystarczyło by zaintrygować małych poszukiwaczy przygód do przeczytania książki. Wyniki testu przedstawiają się następująco:

 

 

I miejsce -

Michał Niewiński- 19p.

II miejsce -

Zuzanna Warpechowska- 14p.

III miejsce -

Oliwia Sianko- 12p.

 

 

DSCF5601

 

Wyróżnieni zostali również:

- Szymon Piotrowski- 10p.

- Wiktor Kamiński- 10p.

- Maksymilian Kowalewski- 10p.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 Agnieszka Twarowska

 

 

 

 

 

 

DSC00594DSC00595

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach