Dzisiaj jest: 16 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

Wyjazd rekreacyjno-naukowy uczniów gimnazjum

gimnazjumDnia 19.05.2017r. młodzież z klas gimnazjalnych wspólnie z opiekunami wzięła udział w wycieczce do Białegostoku.  Ze szkoły wyruszyliśmy o godz. 8.00. W autobusie uczniowie jak zawsze tryskali entuzjazmem i dobrym humorem. Pierwszym punktem naszej wycieczki był kampus Uniwersytetu w Białymstoku, na którym byliśmy około dwóch godzin, gdzie łączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

Na początku odwiedziliśmy instytut chemii. Zwiedzaliśmy tam laboratoria w których przeprowadzane są różne doświadczenia i badania. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali pani profesor, która zaprezentowała poszczególne maszyny i urządzenia.  Dowiedzieliśmy się także z czego jest zbudowane jajko.  Jako następny był wydział matematyki i informatyki oraz wydział fizyki. Tam każdy, kto tylko chciał, mógł rozwiązać różne zagadki, zadania  i dostać za to drobny upominek.  Na zewnątrz przedstawiano ciekawe zabawy ruchowe, w których chętnie braliśmy udział. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również oferta wydziału filologicznego.
Później pojechaliśmy do Galerii Białej. Mieliśmy tam chwilę wolnego czasu , była więc okazja do zjedzenia obiadu.  Następną atrakcją wycieczki był seans w kinie 3D. Wybraliśmy film, pt. "Strażnicy Galaktyki 2", który trwał sto pięćdziesiąt minut. Z filmu wyciągnęliśmy wnioski dotyczące otaczającego nas świata i życia.
Pełni wrażeń udaliśmy się do Jumper-Parku Trampolin, największej rozrywki na naszym wyjeździe. Na początku uczniowie obejrzeli filmik dotyczący bezpieczeństwa. Mieli  do dyspozycji całą salę, gdzie znajdowały się różne rodzaje trampolin, wspinaczki i basen z gąbkami. Wszyscy chętnie się bawili, ćwiczyli a  niektórzy nawet wykonywali salta. Na koniec wszyscy razem zrobili pamiątkowe zdjęcia. Kilka minut po godz. 17.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. W autobusie opowiadaliśmy i dzieliliśmy się między sobą przeżyciami, jakich doznaliśmy.            
Po dniu pełnym wrażeń i wielu pozytywnych emocji, wróciliśmy do Wyszek z nadzieją na jeszcze jeden taki wyjazd.


Urszula Pasińska

Zapraszamy do fotogalerii...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach