Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Światowy Dzień Książki w naszej szkole

dzień książkiW naszej szkole czytać każdy nie tylko może, ale i każdy chce. Dowodem na to jest odpowiedź na kolejną akcję biblioteczną zorganizowaną w ramach obchodów Światowego Dnia Książki.
W poniedziałek 24 kwietnia na pierwszej lekcji we wszystkich  klasach czytane były fragmenty wybranych książek. Uczniowie poznawali przygody bohaterów m.in. ”Mikołajka”, „Szklanej windy”, „Hobbita…”. Zachęceni i zainspirowani tłumnie odwiedzali bibliotekę.

Tego dnia było aż 217 wypożyczających!  Dodatkową zachętą była możliwość wzięcia udziału w loterii. Każdy wypożyczający otrzymywał numer i jednocześnie szansę na wygraną.

Na koniec dnia odbyło się losowanie, które dostarczyło nie lada emocji. Wszyscy od przedszkolaków po gimnazjalistów nerwowo wyczekiwali na wylosowanie swego numeru. Wśród fantów były piłki, książki, kubki, czapki, słodycze i wiele innych gadżetów. Co chwila dało się słyszeć okrzyk radości lub jęk zawodu. Niestety, szczęście uśmiechnęło się tylko do niektórych.
Cóż, może następnym razem los będzie łaskawszy. Do odwiedzania biblioteki zapraszamy nie tylko od święta, ale także na co dzień, wszak „Kto czyta żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”.


Marta Warpechowska
Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach