Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

Dzień Mamy i Taty – Szkolne Święto Rodziców

dzień mamy i taty25 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, na którą zaproszeni zostali Mamusie  i Tatusiowie dzieci  przedszkolnych  oraz uczniów klas I– III.
Na wspólne świętowanie przybył do nas  wójt gminy Wyszki pan Mariusz Korzeniewski, pani dyrektor  GOPS-u w Wyszkach Marzanna Olszewska,  uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim oraz gospodarze naszej placówki dyrektor p. Jan Falkowski oraz dyrektor p. Marta Warpechowska. Goście, którym poświęcone było obecne święto nie zawiedli i przybyli bardzo licznie.

Wszystkich przybyłych gości powitał  pan dyrektor Jan Falkowski.  Następnie pani dyrektor GOPS-u w Wyszkach Marzanna Olszewska  wystąpiła i dość szeroko omówiła  trudności związane z wychowaniem dzieci niepełnosprawnych. Warsztatowi artyści zaprezentowali z okazji Święta Mamy i Taty fragmenty przedstawienia „Savoir-vivre” oraz taniec meksykański. Ponadto jedna z uczestniczek terapii zaśpiewała piosenkę „Dziękuję Ci Mamo, dziękuję Ci Tato”.
Na tę okazję dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III wraz ze swoimi paniami przygotowały bogaty program artystyczny. Były ciepłe słowa, piosenki, wiersze i tańce.  W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie składali swoim  rodzicom  podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne. Słowem i piosenkami dzieci pragnęły wyrazić miłość i wdzięczność za rodzicielską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza, za to, że zawsze przy nich są w chwilach szczęścia i wtedy, gdy potrzebują rodzicielskiej rady.
Występujący zostali  nagrodzeni gromkimi brawami.  Na zakończenie wszystkie  dzieci zaśpiewały rodzicom  „Sto lat” i wręczyły skromne upominki. Rodzice  nie kryli  swego wzruszenia. Dopełnieniem uroczystości był „słodki poczęstunek”. Przy kawie i ciasteczku goście  mieli okazję podzielić się swoimi odczuciami i wrażeniami
W końcowej części wystąpił pan wójt Mariusz Korzeniewski, który podziękował za zaproszenie i podzielił się wrażeniami z występów. Następnie  pan dyrektor  Jan Falkowski skierował do zgromadzonych gości ciepłe słowa z najlepszymi życzeniami.
Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie tego święta.


Elżbieta Ułaszonek

Zapraszamy do szkolnej fotogalerii...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach