Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

II Szkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

szkolny konkurs wiedzy o JP2„Wy jesteście przyszłością świata…”
Jan Paweł II

18 maja  jest to szczególny dzień dla społeczności naszej szkoły. Tego wyjątkowego dnia obchodzimy rocznicę urodzin Wielkiego Polaka, naszego Patrona, św. Jana Pawła II. Aby uroczyście uczcić tę datę, już po raz drugi, zorganizowaliśmy ogólnoszkolny konkurs wiedzy o Patronie. Tegoroczne zmagania odbywały się pod hasłem „Jan Paweł II – Wielki Papież”. W konkursie udział wzięły wszystkie klasy, począwszy od przedszkola, na gimnazjum kończąc.

Zadaniem przedszkolaków oraz klasy I i II, było wykonanie plakatu nawiązującego do hasła konkursu. Wszystkie prace były niepowtarzalne i bardzo pracochłonne, dlatego też wszystkie dzieci otrzymały skromne upominki.
Konkurs wiedzy o Patronie odbył się w dwóch etapach. W pierwszej części udział wzięli przedstawiciele klas III-VI szkoły podstawowej, a w drugiej uczniowie klas I-III gimnazjum. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna, której zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 10 pytań, za 1,2 lub 3 punkty. Każda grupa sama decydowała, z której puli będzie wylosowane pytanie. Wszyscy uczestnicy wykazali się nieprawdopodobną wiedzą i pamięcią. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, jak dużą znajomość szczegółowych dat i faktów, z życia św. Jana Pawła II, posiadają uczestnicy. Starciu drużyn przyglądali się wszyscy uczniowie i nauczyciele, kibicując - każdy swojej klasie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w składzie: dyrektor szkoły p. Jan Falkowski, wicedyrektor p. Marta Warpechowska, nauczyciele – p. Agata Wyszkowska i p. Aneta Topczewska.
W grupie rywalizujących drużyn ze szkoły podstawowej, pierwsze miejsce zdobyli przedstawiciele klasy IIIb – Zuzanna Trzeszczkowska, Adam Wyszkowski, Otylia Miluska, uzyskując 20 pkt. Tylko jeden punkt mniej uzyskała klasa VI, w składzie: Błażej Niewiński, Marta Olszańska, Ewelina Trzeszczkowska. Trzecie miejsce należało do klasy IIIa, którą reprezentowali: Aleksandra Danilczuk, Monika Falkowska, Mateusz Malowaniec.
W zmaganiach gimnazjalistów, największą wiedzą wykazały się uczennice klasy III - Daria Pruszyńska, Beata Kardaszewicz, Urszula Kołos – dziewczyny zdobyły 18 punktów i nie znały odpowiedzi tylko na jedno pytanie. Miejsce drugie, uzyskując 17 punktów zdobyła klasa Ia - Weronika Wyszkowska, Gabriela Dębicka, Szymon Kalinowski. Trzecie miejsce należało do drużyny z klasy IIa, którą reprezentowały: Gabriela Górska, Magdalena Walicka, Julia Perkowska.
Wszystkim uczniom, biorącym udział w konkursie, serdecznie gratulujemy i dziękujmy, że tak chętnie wzbogacają wiedzę o Patronie naszej szkoły. Pamiętajcie – już za rok kolejna edycja, kolejne zmagania i dobra zabawa.
Dziękuję całemu Zespołowi ds. Patrona za zaangażowanie i pomoc w organizacji konkursu, a Spółdzielni Uczniowskiej „Pszczółka” za sfinansowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu.


Przewodnicząca zespołu ds. Patrona
Anna Wyszkowska - Kondraciuk

Zdjęcia w fotogalerii - warto tam wejść...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach