Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Lekcja patriotyzmu - apel "Majowe Święta"

3 majaDnia 8maja 2017 r. spotkaliśmy się, aby przeżyć wspólnie chwilę refleksji nad wieloma majowymi dniami. Każde z tych świąt ma inną wymowę, inny charakter, czego innego dotyczy. Każde ma to do siebie, tym się wyróżnia, że bez względu na okoliczności niesie wartości własne, uniwersalne, często piękne, mądre, bardzo poważne, pełne zadumy i refleksji nad czasem minionym, nieobecnym.

Na wstępie uczennica klasy szóstej Patrycja powitała wszystkich zgromadzonych: dyrekcję szkoły, nauczycieli i uczniów. Na hasło „Baczność! Do hymnu!” odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczennice klasy II B gimnazjum zatańczyły poloneza.
Część artystyczną przygotowała klasa szósta. Krótka informacja o powstaniu Konstytucji 3 Maja wzbogaciła naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.
Apel pobudził uczucia patriotyczne wśród uczniów i przedstawiał wydarzenia historyczne.

Agnieszka Twarowska
Katarzyna Kristosiuk

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach