Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Czytaj, nieważne ile masz lat!

promocja czytelnictwaW dzisiejszych czasach, gdy królują komputery, Internet i telewizja, coraz mniej jest pasjonatów literatury, zanika idea czytania. Jeśli nie chcemy, aby nasze dzieci żyły w świecie pozbawionym  prawdziwych emocji i uczuć, zróbmy wszystko, by sięgały po książkę spontanicznie, bez przymusu.

12 maja uczniowie klasy IIA naszego gimnazjum - Natalka Nazarko, Karolina Pierzchało, Ewa Puchalska, Klaudia Puchalska, Paulina Chomicka i Tomek Krasowski - próbowali zachęcić wszystkich do samodzielnego czytania. Najpierw przedstawili krótką historię książki w poszczególnych epokach, potem zapoznali nas z ciekawostkami o książce. Całość uzupełnili ciekawą prezentacją multimedialną.
Mamy nadzieję, że teraz w naszej szkole przybędzie miłośników czytania książek, a może nawet - pasjonatów czytelnictwa.
Podsumowaliśmy też konkurs „Zareklamuj język obcy”. Zostały w nim nagrodzone prace następujących uczniów: Aleksandry Wyszkowskiej z kl. 4, Emilii Olszańskiej z kl. 4, Karoliny Borowskiej z kl. 6, Dawida Twarowskiego z kl. 6. W bibliotece szkolnej można oglądać wystawę prac konkursowych.

Gratulujemy zwycięzcom!

Oprac. Elżbieta Godzińska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach