Dzisiaj jest: 13 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk

Przyjemne z pożytecznym - świąteczno-noworoczna wycieczka do Warszawy

wycieczka do warszawy14 grudnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wspólnie z opiekunami udali się co świt do stolicy. Mimo porannych godzin wszyscy tryskali entuzjazmem i dobrym humorem. Już o godz. 800 pierwszą atrakcją w Warszawie był seans w kinie 6 D. To popularna na całym świecie forma rozrywki z mnóstwem realistycznych efektów specjalnych takich jak: ruchome fotele, woda, śnieg, wiatr, ogień, bańki mydlane i wiele innych. 

Do wyboru mieliśmy kilka filmów: Żółwik, Niebezpieczna kopalnia, Miasto w ogniu. Po tych ekstremalnych doznaniach udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik gdzie przez 2 godziny każdy uczestnik wycieczki mógł znaleźć coś dla siebie. Mogliśmy obejrzeć wystawy stałe i czasowe takie jak np.  Płyń lub giń, która przedstawiała jak powstają wiry wodne, a także jak znikają statki w trójkącie bermudzkim.
Re: generacja to tytuł wystawy przeznaczonej dla młodzieży od 14 lat. Prezentuje ona co dzieje się w głowie człowieka gdy się śmieje, smuci, denerwuje, kocha, boi. Po tych doświadczeniach udaliśmy się na obiad, po którym pojechaliśmy do Wilanowa. Tam zwiedziliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego z XVII wieku, kiedy to Rzeczpospolitą rządzili królowie elekcyjni. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał nam, jak żył król wraz ze swą żoną królową Marysieńką i dziećmi. Zwiedzaliśmy piękne barokowe komnaty, podziwialiśmy obrazy. Niewątpliwą atrakcją był Magiczny Ogród Króla. To instalacja świetlna zlokalizowana w ogrodzie przy oranżerii. Poszczególne części ekspozycji rozświetlają się w rytm muzyki. Po tej porcji atrakcji część grupy udała się na Stadion Narodowy a część do Planetarium. Na PGE Narodowym mieliśmy możliwość obejrzenia murawy, loży dla VIP-ów sali konferencyjnej i szatni Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej. W Planetarium zaś przewodnik opowiadał o niebie i konstelacjach gwiazd. Na koniec obejrzeliśmy film Niewidzialny Wszechświat dotyczący kosmosu i stacji badawczych. Po dniu pełnym wrażeń i wielu pozytywnych emocji, około godz. 23.00 wróciliśmy do Wyszek.

Organizator i opiekun wycieczki: Anna Twarowska.
Pozostali opiekunowie: Bożena Pierzchało, Anna Niewińska, Jacek Falkowski

Zdjęcia w fotogalerii...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach