Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Wczoraj oni, dzisiaj my - oddajemy hołd bohaterom

dyplom We współpracy z Gminą Brańsk, GBP w Kalnicy i OSP Świrydy, Zespół Szkół w Wyszkach przystąpił do realizacji kilku projektów biorąc udział w następujących konkursach: plastycznym - "Szlak zapisany krwią i ogniem", literackim - "Wrześniowa historia krzyżami pisana" i turnieju wiedzy - "Bohaterzy września 1939 roku na zawsze w naszej pamięci".

Do konkursów zgłosili się uczniowie ze szkoły podstawowej: Kacper Łuczaj kl. IV i Karolina Borowska kl. VI (konkurs plastyczny) oraz z gimnazjum: Gabriela Górska kl. IIa, Daria Pruszyńska kl. IIIa (konkurs literacki), Dominik Łuczaj kl. Ia, Karolina Pierzchało kl. IIa, Karolina Karpiesiuk kl. Ib, Julia Perkowska kl. IIa, Kacper Kowalewski kl. IIa (konkurs plastyczny.
Do turnieju wiedzy zgłosili się następujący uczniowie: Szymon Kalinowski kl. Ia, Karolina Karpiesiuk kl. Ib, Karolina Pierzchało kl. IIa, Daria Pruszyńska kl. IIIa i Aleksandra Warpechowska kl. IIIa. Uczniowie ci uczęszczali na dodatkowe zajęcia, które odbywały się po lekcjach  w szkolnej Izbie Pamięci Narodowej. Zakres materiału był dość obszerny i obejmował lokalne bitwy pod Olszewem i Domanowem z września 1939r., pamiątki (eksponaty i militaria) Izb Pamięci w Wyszkach, Kalnicy i w Domanowie. Nasi uczniowie systematycznie poznawali historię bohaterów tych bojów, ich życiorysy, pamiątki i wspomnienia, które po nich pozostały.  
Należy przyznać, iż nauka przyniosła efekty. W turnieju wiedzy, który odbył się w Szkole Podstawowej w Domanowie nasi gimnazjaliści zajęli I miejsce (startowało kilka szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Brańsk). W konkursie literackim Gabriela Górska zajęła I miejsce (napisała wiersz), zaś Kacper Łuczaj(szkoła podstawowa) i Dominik Łuczaj(gimnazjum) zajęli I miejsca w konkursie plastycznym.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesów. Organizatorom konkursów dziękujemy za umożliwienie nam udziału i nagrody, które uczniowie otrzymali. Z uwagi na odbywające się konkursy szkolną Izbę Pamięci Narodowej odwiedziły wycieczki ze szkół w Topczewie, Glinniku, Oleksinie, Domanowie i Holonkach.


Bożena Pierzchało

A tu link do fotogalerii...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach