Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

„Śpiewajmy i grajmy Mu, Małemu”- IX Koncert Kolęd

koncert kolędW śnieżny  i chłodny czwartek 12 stycznia 2017 r.  Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach  rozbrzmiewał pięknymi kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami. Tradycję  organizowania koncertu podtrzymujemy od 9 lat i nadal ta inicjatywa cieszy się zainteresowaniem. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poznawanie dawnych, jak i współczesnych kolęd, pastorałek oraz ich prezentacja na forum większej widowni.

Spotkanie rozpoczął  dyrektor szkoły pan Jan Falkowski, który powitał zebranych gości. Swoją obecnością nas zaszczycili: pan Mariusz Korzeniewski - wójt Gminy Wyszki, pani Barbara Wyszkowska-Perkowska - dyrektor Banku Spółdzielczego w Brańsku oddział w Wyszkach, pan Tadeusz Wielanowski - sekretarz Gminy Wyszki, pani Teresa Falkowska - skarbnik Gminy Wyszki, pani Agnieszka Piotrowska – inspektor oświaty, pani Marzanna Olszewska  - dyrektor GOPS, pani Zdzisława Maksimiuk - była prezes Banku Spółdzielczego w Brańsku, pan Andrzej Karpiesiuk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Topczewie, pan Janusz Wyszyński - przyjaciel szkoły, pani Beata Kalinowska i  pani Iwona Krysiuk – przedstawicielki Rady Rodziców. Ponadto mieliśmy zaszczyt gościć uczniów i opiekunów z następujących szkół: ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. F. Falkowskiego w Topczewie, z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Boćkach, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym oraz uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum naszej szkoły. Po raz pierwszy w Koncercie Kolęd zaśpiewali uczniowie  ZS w Boćkach i SP w Łubinie Kościelnym.
Program Koncertu Kolęd, zawierający  ponad dwadzieścia utworów, był okazją do tego, by  pokazać, jak wiele tradycji związanych jest ze  świętami Bożego Narodzenia.
Na tle pięknej dekoracji swoje talenty wokalne zaprezentowali uczniowie w różnych utworach, m.in. „Siadła Maryja”, „Spójrz na Jezusa”, „Kto wie”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pastuszek bosy” i wiele innych. Niektórzy wykonawcy przebrani byli za postacie kojarzące się z szopką betlejemską i składali staropolskie życzenia.
Niezwykłą niespodziankę przygotował sekretarz Gminy Wyszki pan Tadeusz Wielanowski, który z Aniołkiem – panią Marzanną Olszewską, panią Joanną Warpechowską i  grupą uczniów w różnym wieku, przygrywając na gitarach, zaśpiewali utwór "Skaldów" pt: ”Złota Jerozolima i biedne Betlejem”. Następnie razem z panem wójtem częstowali uczestników i uczniów naszej szkoły słodyczami. Do zespołu dołączył pan Janusz Wyszyński, który zaintonował kolędę „Oj Maluśki, Maluśki”, której refren śpiewali wszyscy.
Podsumowując IX Koncert Kolęd, swoje zadowolenie wyraziła pani Zdzisława Maksimiuk, która wspiera nas od dziewięciu lat. Słowa podziękowania skierowali również pani Barbara Wyszkowska-Perkowska oraz pan Mariusz Korzeniewski.
Na zakończenie dyrektor BS w Wyszkach podarowała uczestnikom upominki. Natomiast dyrektor szkoły podziękował wszystkim za przybycie i razem z panią dyrektor Martą Warpechowską wręczyli pamiątkowe dyplomy. Goście i wykonawcy zostali zaproszeni na karnawałowy poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji koncertu, a są nimi BS w Brańsku, BS w Brańsku odział w Wyszkach, państwu Joannie i Marcinowi Tarasiuk oraz Spółdzielni Uczniowskiej „Pszczółka” z naszej szkoły.
Podziękowania należą się koleżance Renacie Żukowskiej za wykonanie dekoracji.
Do zobaczenia za rok...

Renata Olszańska

Zdjęcia w fotogalerii, zapraszamy...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach