Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

VIII zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

     Dnia 5 grudnia 2012r odbył się VIII Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Sokołach. Spotkanie uświetniała obecność wielu zacnych gości oraz licznie przybyli przedstawiciele szkół noszących imię papieża Polaka wraz ze sztandarami. Zjazd rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył ks. biskup Janusz Stepnowski. Całą rodzinną wspólnotą mogliśmy wspominać i kontynuować naukę Jana Pawła II oraz uczestniczyć w Eucharystii ofiarowanej w intencji rychłej kanonizacji wielkiego rodaka. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy uczestnicy przemaszerowali do publicznego Gimnazjum w Sokołach na dalszą część spotkania. Na hali sportowej Wójt Gminy Sokoły dr Józef Zajkowski przywitał wszystkich zacnych gości, uczniów i uczestników zjazdu a Dyrektor Zespołu Szkół w Sokołach Waldemar Kikolski przedstawił historię zjazdów Podlaskiej Rodziny   Szkół im. Jana Pawła II .Następnie rozpoczęto konferencję, dotyczącą osoby Jana Pawła II , jego nauczania i życia pełnego wiary, nadziei i miłości. Kolejnym punktem programu tej uroczystości była niezwykle pomysłowa i interesująca część artystyczna w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Sokołach. Następnie miał miejsce najbardziej wyczekiwany moment uroczystości, a mianowicie wystąpienie znanej postaci telewizyjnej, sławnego aktora Dariusza Kowalskiego. Mogliśmy wysłuchać niezwykle poruszającego świadectwa wiary i miłości. Słowa wypowiedziane przez aktora skierowane do wszystkich zebranych dały dużo do myślenia i rzuciły nowe światło na niektóre sprawy. Po zakończeniu uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na obiad, aby odbudować siły po wyczerpującym, ale bardzo ważnym i znaczącym dniu.

                                                                                                                            Urszula Pasińska

Zapraszamy do fotogalerii - link

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach