Dzisiaj jest: 25 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Wyszkowscy "Kolędnicy" w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim

Zbliża się Boże Narodzenie. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, jak szczególne są te święta w Polsce, w naszym regionie – jaką mają wymowę i przesłanie.

Wszyscy na nie czekamy, wszyscy też w te dni staramy się pamiętać o swoich bliskich. Chcemy pamiętać także o tych, którzy są dla nas ważni z różnych względów.

 

 Tradycyjnie już p. Ryszard Perkowski, wójt Gminy Wyszki wraz z delegacjami szkół wyrusza do instytucji samorządowych, aby spotkać się z ich przedstawicielami, złożyć życzenia i przeżyć chwile, które ludzi zbliżają, dają poczucie bliskości i wspólnoty, a tym samym poczuć atmosferę niepowtarzalnych świąt Narodzenia Pańskiego.

 W tym roku zaszczyt reprezentowania Gminy Wyszki wspólnie z Panem Wójtem przypadł Zespołowi Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach, a ściślej mówiąc Młodzieżowej Radzie Gminy. 14 grudnia 2012 r. zaopatrzeni w wykonane przez siebie stroiki świąteczne, uczennice – radne wraz z dyrektorem zespołu szkół i pod przewodnictwem wójta odwiedzili Podlaski Urząd Wojewódzki. Swoją wizytę zaczęli od Wydziału Kontroli i Nadzoru, i spotkania z p. Lidią Stupak - Dyrektor Wydziału, która przyjęła niespodziewanych gości z wielką radością. Uczennice wypowiedziały przepiękne życzenia, p. dyrektor serdecznie podziękowała częstując słodyczami. Jednym słowem – słodkie i radosne było to spotkanie.

Później swoje „drzwi” w urzędzie wojewódzkim otworzył nam p. Wojciech Dzierzgowski - wicewojewoda podlaski, który przygotował wspaniałe prezenty - niespodzianki oraz stół zastawiony słodkościami. Nasza delegacja p. wojewodzie wręczyła stroik oraz złożyła życzenia, pan Dzierzgowski wspaniale podziękował odwzajemniając życzeniami i prezentami. Uczennice były zachwycone, a zwłaszcza tym, ze mogły po przyjacielsku porozmawiać z jedną z najważniejszych osób w województwie.

Dla nich oraz pozostałych uczestników spotkanie te chwile na pewno zapadną na długo w sercu i pamięci. Pozostaje więc tylko podziękować panu wojewodzie, jego współpracownikom za wspaniałe przyjęcie i jeszcze raz życzyć RADOSNYCH ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2013 ROKU.

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach