Dzisiaj jest: 4 Czerwca 2023    |    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek

XII Dzień Papieski „Jan Paweł II – Papież Rodziny”

W ramach obchodów Dnia Papieskiego co roku zbierane są w całym kraju środki finansowe na wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku. Dzięki hojności i zaangażowaniu wszystkich Fundacja może prowadzić swoją działalność stypendialną pośród utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Pomaga ona obecnie ponad 2500 uczniom i studentom. Dopełnieniem programu stypendialnego są letnie obozy wypoczynkowe dla stypendystów. Młodzież, która dzięki pomocy Fundacji otrzymuje szansę rozwoju, nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca Świętego – Jana Pawła II. Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach w tym roku już po raz trzeci wsparli ten szczytny cel. Zbierali pieniądze nie tylko w szkole, ale także gościli w domach w miejscowościach: Wyszki, Topczewo, Pulsze oraz Mieszuki. Wolontariuszami byli: Emilia Karpiesiuk, Ewa Niewińska, Marta Borowska, Michał Wyłucki, Anita Olędzka, Katarzyna Falkowska, Kacper Falkowski, Konrad Młodzianowski, Natalia Sacharzewska, Natalia Miluska, Wioleta Niewińska, Paulina Oksiuta, Jana Lementowska, Justyna Werpechowska, Małgorzata Onopa i Kamila Chomicka.

Dzięki dobremu sercu mieszkańców Gminy Wyszki młodzież zebrała w tym roku 806,94 zł. Pieniądze zostały przesłane na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z siedzibą w Warszawie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

                                                                                                          Opiekun wolontariuszy

                                                                                                                   Elżbieta Orbik

Zdjęcia w fotogalerii (tu kliknij)

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach