Dzisiaj jest: 28 Maja 2023    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Przedszkolaki w Muzeum

Dnia 17 października dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Muzeum w Bielsku Podlaskim. Celem wyjazdu były warsztaty plastyczne – lepienie z gliny.

Praca z gliną rozwija zdolności manualne, ma też świetne działanie relaksacyjne (sprzyja wyciszeniu), kształtuje wytrwałość, kreatywność, wrażliwość estetyczną, pobudza wyobraźnię.

Dzieci z wielkim zapałem ugniatały, wałkowały, wycinały foremkami różne gliniane kształty. W większości powstawały listki, motylki, kwiatki, samochody. W dalszej kolejności pani prowadząca Katarzyna Sołub pokazała dzieciom krok po kroku jak ulepić dzwoneczek. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Z niecierpliwością czekamy na wypalone w piecu prace z gliny.

Następnie dzieci przeszły do sali wystawowej. Tutaj obejrzeliśmy wystawę prac pokonkursowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Jan Paweł II –Papież Rodziny”. Prace plastyczne wszystkich nas zachwyciły.

Elżbieta Ułaszonek


   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach