Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Dzień Papieski - „Jan Paweł II – Papież Rodziny”


Niech rodzina będzie (…)

ostoją pokoleń (…),

niech będzie pierwszą szkołą

wielkiego przykazania miłości”

(JAN PAWEŁ II)

Jan Paweł II – Papież Rodziny” – to hasło XII Dnia Papieskiego, który obchodzony był w całym kraju 14 października. Uroczystości centralne odbyły się w Warszawie, ale w wielu innych miastach miały miejsce wspólne modlitwy, koncerty, promowanie nauczania papieskiego nt. rodziny oraz zbiórka na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W ZS im. Jana Pawła II w Wyszkach Dzień Papieski świętowano 16 października. Zgodnie z tradycją społeczność szkolna spotkała się tego dnia na nabożeństwie różańcowym poświęconym naszemu Patronowi. Modlitewnemu spotkaniu przewodniczył ks. Grzegorz Ziembowski.

 

Po wspólnej modlitwie zaśpiewano „Barkę” , złożono kwiaty i zapalono znicze przy pomniku Ojca Świętego.

Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się we wspólną modlitwę, serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że dla całej społeczności szkolnej był to niezwykły dzień duchowej łączności z Tym, który uczył się modlitwy od wybitnych świętych Kościoła, męczenników, doktorów i mistyków, i sam dołączył do ich grona, jako Nauczyciel i Świadek dla następnych pokoleń wierzących.

W imieniu

ZESPÓŁU DS. PATRONA

Agata Wyszkowska

Zdjęcia w fotogalerii (tu kliknij)

 

 

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach