Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

XII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę - 11.10.2012 r.

Jasna Góra„Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię.”

         ks. bp Jan Chrapek

11 października 2012r. grupa uczniów naszej szkoły miała okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu – XII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Marta Borowska, Krzysztof Borowski, Kacper Dąbrowski, Anna Falkowska, Natalia Karpusiewicz, Paulina Młodzianowska, Ewa Niewińska, Maciej Odachowski, Karolina Olejnik, Martyna Onopa, Justyna Werpechowska, Michał Wyłucki i Paulina Wyszomirska wraz z opiekunami p. Anetą Topczewską i ks. Grzegorzem Ziembowskim po całonocnej podróży przybyli do Częstochowy, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej. Przewodniczyli jej ks. abp Wacław Depo oraz duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ks. bp Henryk Tomasik. We Mszy św. wzięło udział kilkanaście tysięcy przedstawicieli kilkuset szkół noszących imię błogosławionego Jana Pawła II z kraju i zagranicy. Każdej grupie pielgrzymów towarzyszył sztandar szkoły. W trakcie liturgii poświęcone zostały różańce misyjne, które otrzymali wszyscy zgromadzeni pod murami klasztoru. Na zakończenie odczytany został Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list do Ojca Św. Benedykta XVI.

 Mimo trudów podróży uczestnikom pielgrzymki dopisywał humor, a wszelkie niedogodności pozwoliły docenić codzienne wygodyJ.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Wyszkach za pokrycie kosztów wyjazdu, a naszemu kierowcy, p. Stanisławowi Krasowskiemu, za bezpieczną podróż.

 

Aneta Topczewska


Więcej zdjęć w fotogalrii link http://www.szkola.wyszki.pl/fotogaleria

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach