Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Ewakuacja 2012

Uczniowie w szkole powinni czuć się bezpieczenie i powinni być bezpieczni. Jednym z warunków utrzymania bezpieczeństwa jest zapewnienie możliwości szybkiego opuszczenia budynku szkoły w chwili zagrożenia. Każda szkoła jest zobowiązana do wykonywania ćwiczeń ewakuacji. My także 27 września przeżyliśmy małe zamieszanie spowodowane takimi ćwiczeniami.

Około godziny 9.00 odezwał sie dzwonek inny niż zwykle. To musiało oznaczać ogłoszenie alarmu. Wszyscy jak "jeden mąż" w ciągu zalewdie 1,5 minuty opuślili mury szkoły (a było nas wcale nie mało, bo prawie 360 osób). Było przy tym trochę strachu, a gdy się okazało, że to tylko ćwiczenia, także sporo śmiechu i radości. Po wyjściu ze szkoły została sprawdzona obecność przez wychowawców i zgłoszona dyrektorowi szkoły. Okazało się, że "nikt się nie spalił", wszyscy byli obecni na apelu.

 

Całej akcji przyglądał się przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim st. kpt. Marcin Sawicki, który krótko podsumował ćwiczenia i pogratulował bardzo sprawnego ich przebiegu. Po tym z radością  i ulgą, że to nie był prawdziwy pożar, udaliśmy się do klas na zajęcia.

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach