Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

W magicznym świecie lalek

21 września 2012 r. wraz z całą klasą IV pojechaliśmy do Muzeum w Bielsku Podlaskim. Najpierw zwiedziliśmy wystawę "Magiczny świat Białostockiego Teatru Lalek". Zobaczyliśmy tu wiele ciekawych i starych eksponatów.

Niektóre lalki miały ponad 60 lat. Były tam sycylijki, pacynki, kukiełki i jawajki. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach. Każdy mógł zaprojektować, a potem własnoręcznie wykonać lalkę. Bardzo pomagały nam przy tym pracownice muzeum. Zadowoleni z zajęć wróciliśmy do szkoły ze swoimi lalkami. Zabraliśmy je potem do domu.

 

 Lekcja w muzeum była ciekawym połączeniem pracy, nauki i zabawy. Chętnie skorzystamy w przyszłości z oferty takich warsztatów.

Elżbieta Godzińska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach