Dzisiaj jest: 2 Października 2023    |    Imieniny obchodzą:

"Sprzątanie Świata 2012"

logoTegoroczna akcja „ Sprzątanie Świata” odbywała sie w dniach 14 – 16. września. Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach również w tym roku czynnie uczestniczyli w akcji. Tym razem hasłem przewodnim było „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”

W piątek 14 września sprzątanie rozpoczęli najmłodsi uczestnicy akcji .

Później uczniowie szkoły podstawowej zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki ochoczo ruszyli sprzątać boisko szkolne, tereny wokół szkoły i okoliczny las. Worki na śmieci szybko wypełniły się odpadami. W tym dniu dopisywała nam wyjątkowo ładna pogoda i bezchmurne niebo.

 

Do akcji przystąpili również uczniowie gimnazjum, którzy zajęli się sprzątaniem terenów leśnych płożonych wokół szkoły.

 

Przeprowadzona akcja miała na celu uświadomienie młodzieży, że człowiek jest częścią otaczającej go przyrody. Niszcząc ją poprzez wyrzucanie śmieci w nieodpowiednich miejscach przyczynia się do „podcinania gałęzi, na której sam siedzi”, dlatego warto dbać o środowisko naturalne nie tylko w czasie akcji „Sprzątania Świata”, ale przez cały rok.

 

 

 

Pamiętajmy! Tylko od nas samych zależy to, w jakim środowisku żyjemy.

 

Akcję przygotowała i przeprowadziła Joanna Kuderska

 

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach