Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

„Na rosyjską nutę” – II Gimnazjalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach

Dnia 13 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach odbył się II Gimnazjalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej „Na rosyjską nutę”. W konkursie wzięli udział gimnazjaliści klas I – III naszej szkoły oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Augustowie koło Bielska Podlaskiego. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach: zespół, duet, solo.

Na spotkanie z piosenką rosyjską przybyli: Prezes Rosyjskiego Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego w Polsce z siedzibą w Białymstoku – p. Halina Romańczuk, Sekretarz RSKO – p. Andrzej Romańczuk, przedstawiciel Urzędu Gminy w Wyszkach – p. Jadwiga Szerszeń oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wyszkach – p. Henryk Zalewski. Młodym piosenkarzom przysłuchiwał się także Dyrektor Zespołu Szkół – Jan Falkowski oraz w-ce Dyrektor – Filomena Rabczuk.

Skład komisji konkursowej składał się z wyżej wymienionych osób, a rolę przewodniczącego pełnił Sekretarz RSKO – p. Andrzej Romańczuk.

Podczas spotkania z piosenką uczniowie gimnazjum obejrzeli prezentacje multimedialne: pokaz slajdów z I Gimnazjalnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej z roku 2011, prezentację konkursową Kingi Olszańskiej – uczennicy klasy III gimnazjum oraz prezentację z projektu pt: „Złoty pierścień Rosji” – historyczne zabytki Rosji na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Prezentacje zostały przygotowane przez gimnazjalistów pod kierunkiem nauczyciela języka rosyjskiego Elżbiety Orbik.

Komisja II Gimnazjalnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej „Na rosyjską nutę” przyznała następujące nagrody

Kategoria solo:

Grand Prix – Daria Malisz ( Zespół Szkół w Augustowie )

I miejsce – Żaneta Guzowska ( Zespół Szkół w Wyszkach )

II miejsce – Angelika Guzowska ( Wyszki )

II miejsce – Jana Lementowska ( Wyszki )

III miejsce – Alina Nikołajuk ( Augustowo )

Wyróżnienie: Maciej Mieszczyński

W pozostałych kategoriach : duet i zespół uczniowie z Zespołu Szkół w Augustowie nie brali udziału. Miejsca uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przedstawiają się następująco:

Kategoria duet:

I miejsce – Martyna Onopa, Anna Krasowska

II miejsce – Anita Olendzka, Emilia Karpiesiuk

III miejsce – Marta Borowska, Anita Olendzka

Wyróżnienie: Jana Lementowska, Justyna Werpechowska

Kategoria zespół:

I miejsce – Martyna Onopa, Anna Krasowska, Karolina Falkowska, Angelika Guzowska

II miejsce – Żaneta Guzowska, Diana Rudczuk, Dorota Mierzwińska, Katarzyna Sasinowska

III miejsce – Magdalena Palczewska, Sylwia Malinowska, Patryk Gać, Michał Wyłucki

                Nagrody dla uczestników spotkania z piosenką „Na rosyjską nutę” sponsorowali: Wójt Gminy Wyszki – inż. Ryszard Perkowski, Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach – mgr Jan Falkowski, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Wyszkach – mgr Edward Karpiesiuk oraz Helena i Walenty Łaptiew – właściciele Firmy „De Facto” w Bielsku Podlaskim.

                Konkurs piosenki rosyjskiej przybliżył młodzieży szkolnej kulturę rosyjską i był świetną lekcją języka rosyjskiego.

                                                                                                                            

Organizator konkursu

                                                                                                                                  Elżbieta Orbik

Zdjęcia z finału w galerii (tu kliknij)

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach