Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Sukces uczniów naszej szkoły - "W zaciszu Galerii im. Śleńdzińskich w Białymstoku"

uczestnicyW Muzem Miejskim w Galerii im. Śleńdzińskich w Białymstoku przy ulicy Waryńskiego w dniu 15 czerwca 2012 odbyły się finały dwóch konkursów organizowanych przez Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe w Polsce z siedzibą w Białymstoku: IX Edycji Konkursu Wiedzy o Rosji pt: „Jubileusze Państwowości Ruskiej – Rosyjskiej” oraz III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pisemnego Języka Rosyjskiego „Język Ojczysty – Najpiękniejszą mową”.

Oba konkursy odbyły się pod Honorowym Patronatem: Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku - Jerzega Kiszkiela, Wojewody Podlaskiego - Macieja Żywno, Rektora Uniwersytetu w Białymstoku – prof. dr hab. Jerzego Nikitorowicza oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmu RP.

 

                Młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach wzięła udział w konkursie pisemnym z języka rosyjskiego. Uczniowie: Kinga Olszańska, Aldona Maria Drozdowska i Kamil Marczuk przygotowali prezentacje i prace pisemne zgodnie z wymogami konkursu.

                W tym dniu (w piątkowe popołudnie 15 czerwca ) uczestniczyliśmy w finale konkursu, podczas którego odbyło się rozdanie nagród. Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie zdobyli wysokie miejsca:

II miejsce – Kinga Olszańska

II miejsce – Aldona Maria Drozdowska

                Finalistą III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pisemnego Języka Rosyjskiego „Język Ojczysty – najpiękniejszą mową” został także Kamil Marczuk.

Podczas finałów konkursów mogła się również zaprezentować młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach. Nasi uczniowie wystąpili z koncertem śpiewając piosenki w wersji rosyjskiej. W koncercie wystąpili: Jana Lementowska, Justyna Werpechowska, Maciej Mieszczyński, Angelika Guzowska, Żaneta Guzowska, Emilia Karpiesiuk, Anita Olendzka, Martyna Onopa, Anna Krasowska, Karolina Falkowska.

                Z rąk Pani Prezes Rosyjskiego Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego w Polsce z siedzibą w Białymstoku - p. Haliny Romańczuk dyplomy uznania otrzymali: Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach za udział w koncercie z okazji Dnia Rosji i finałów dwóch konkursów oraz nauczyciel języka rosyjskiego – Elżbieta Orbik za przygotowanie młodzieży do udziału w konkursie.

                Serdecznie gratulujemy laureatkom i finaliście III Edycji Ogólnopolskiego

Konkursu Pisemnego Języka Rosyjskiego „Język Ojczysty – najpiękniejszą mową”.

                                                                                                                                                             Elżbieta Orbik

Zdjęcia w fotogalerii (tu kliknij)

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach