Dzisiaj jest: 1 Marca 2024    |    Imieniny obchodzą: Antonina, Antoni, Albin

Jasełka szkolne

RAW 2287Zgodnie z tradycją w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, w naszej szkole odbywa się spotkanie opłatkowe. Tak też było 21 grudnia 2018 roku. We wszystkich klasach odbyły się wspólne wigilie. Uczniowie w klasach dzielili się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia oraz przy wigilijnych stołach śpiewali kolędy. Następnie wszyscy zebrali się na hali sportowej, aby obejrzeć Jasełka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt Gminy Wyszki p. Mariusz Korzeniewski, sekretarz Gminy Wyszki p. Tadeusz Wielanowski, przewodnicząca Rady Gminy p. Zofia Oksiuta, proboszcz parafii w Wyszkach ks. dr Andrzej Ulaczyk. Przybyli także emerytowani nauczyciele, przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice.

           Dyrektor szkoły p. Jacek Falkowski powitał zgromadzonych gości, harcerze przekazali betlejemskie światełko pokoju, następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wprowadzili zebranych w tematykę bożonarodzeniową. Na tle pięknej scenografii wystawiono bożonarodzeniowe jasełka. W role aktorów wcieliły się dzieci z oddziałów przedszkolnych i na czas trwania przedstawienia, uwagę zebranych skupili na sobie. Tradycyjnie nie zabrakło w nich kolędników, Maryi, Józefa, pastuszków, aniołków i trzech królów. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach (za które serdecznie dziękujemy rodzicom) prezentowali się doskonale. Dzieci śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały swoje role. Aniołki pod kierunkiem p. Emilii Falkowskiej zatańczyły piękny taniec nowonarodzonemu Jezuskowi. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, którzy znaleźli schronienie w ubogiej stajence. Na koniec dzieci złożyły życzenia świąteczne przybyłym gościom. Przedstawienie wywarło na oglądających duże wrażenie.

Zwieńczeniem uroczystości były życzenia świąteczne; w pierwszej kolejności zostały złożone przez Samorząd Uczniowski, następnie przez dyrekcję szkoły oraz zgromadzonych gości. Samorząd Uczniowski pod opieką p. Marii Porucznik zadbał, by wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali gwiazdkowe upominki. By tradycji stało się zadość, na zakończenie wszyscy spotkali się przy wigilijnym stole.

Elżbieta Ułaszonek

GALERIA

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach