Dzisiaj jest: 30 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

"Oto nadeszła pora taka – by ucznia zrobić z przedszkolaka" - ślubowanie pierwszaków

pierwszaki„Witamy serdecznie zebranych  gości na niecodziennej uroczystości…” - tymi słowami powitaliśmy wszystkich, którzy przybyli  na Ślubowanie uczniów klasy I, a odbyło się ono dnia 18 października 2018r w naszej szkole. Zaszczycili nas swoją obecnością: ks. proboszcz – dr Andrzej Ulaczyk, wójt gminy – p. Mariusz Korzeniewski, dyrektor BS w Brańsku o/Wyszki – p. Barbara Wyszkowska – Perkowska, przedstawiciel NZOZ w Wyszkach – p. dr Joanna Paszko – Wojtkowska, inspektor ds. oświaty – p. Agnieszka Piotrowska, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Magdalena Angielczyk, dyrekcja szkoły – p. Jacek Falkowski i p. Marta Warpechowska, nauczyciele i uczniowie kl. II, III i oddziałów przedszkolnych oraz nauczyciele pracujący z uczniami klasy I.

Na początku dzieci z kl. I przedstawiły się zebranym na uroczystości i zapewniły o swojej gotowości do ślubowania. Następnie  ks. Proboszcz pobłogosławił dzieci i poświęcił ich plecaki i przybory szkolne, a pan wójt w miłych słowach życzył wielu ciekawych przygód wśród przyjaciół oraz sukcesów w nauce. Uczennice klasy VB zachęciły pierwszaków do dalszych „popisów artystycznych”, odpytywały z różnych obszarów wiedzy i zapewniły o swojej gotowości do niesienia pomocy. Uczniowie klasy I  wspaniale zaprezentowali się, dzielnie odpowiadali na pytania, a ich przedstawiciele złożyli  kwiaty i znicz przy pomniku patrona szkoły.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego i hymnu szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie. Dyrektor szkoły dokonał aktu „pasowania na ucznia” Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach, a wicedyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.  Nie zabrakło też tradycyjnych otrzęsin i upominków przygotowanych przez starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego.
Następnie głos zabrali goście, którzy mieli dla pierwszaków mnóstwo ciepłych słów z życzeniami  i prezentami. W imieniu rodziców wystąpiła p. Martyna Piotrowska, dziękując wszystkim za obecność, miłe słowa i upominki, dzieciom złożyła życzenia, a gości zaprosiła na poczęstunek.
Uczniom klasy I gratuluję występu, a wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości – serdecznie dziękuję. Szczególne słowa wdzięczności kieruję w stronę rodziców uczniów klasy pierwszej – dziękuję i gratuluję wspaniałych pociech.

wych. kl. I  Agata Falkowska

Zapraszamy do fotogalerii...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach