Dzisiaj jest: 16 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

Spotkanie Młodych – Serpelice 2018

      14 października 2018r. grupa młodzieży z naszej szkoły wzięła udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Serpelicach. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Wolni w Duchu Świętym” i nawiązywało do 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Swoje uczestnictwo rozpoczęliśmy od rejestracji grupy i wejścia na Kalwarię Podlaską. Następnie wysłuchaliśmy koncertu ewangelizacyjnego zespołu „Wyrwania z Niewoli”. Głównym punktem uroczystości była Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Tadeusza Pikusa. Podczas homilii biskup drohiczyński mówiąc o krzyżu, zwrócił uwagę na rolę i znaczenie miłości. To dzięki niej możemy zmieniać świat na lepsze.

Na koniec Mszy św. Ks. Biskup pobłogosławił krzyże, które przywiozła młodzież z różnych części diecezji.   My również zawieźliśmy krzyż przyozdobiony barwami narodowymi.

   Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie owocować w przyszłości, a nasza młodzież postara się czynić dobro zawsze i wszędzie.

Renata Olszańska

Anna Niewińska

Sławomir Warpechowski

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach