Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

„Czarodziejskie słowa”

    cslowa Dnia 24 września 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wyjeżdżały do Bielska Podlaskiego na spektakl teatralny pt. „Czarodziejskie słowa” w wykonaniu aktorów Teatru ARTENES z Wrocławia.

   Bohaterką bajki była Księżniczka. Jej narodzinom towarzyszyła tajemnicza przestroga:, jeśli dziewczyna obrazi kochających ją ludzi ściągnie na siebie nieszczęście. Księżniczka żyła w dostatku, ale nie doceniała tego. Była nieposłuszna i rozkapryszona, po trzykroć obraziła najbliższych. Przestroga się spełniała, a Księżniczka została ukarana. Trafiła do ubogiej chatki, gdzie żyła w ubóstwie i musiała ciężko pracować. Nadzieją na poprawę smutnego losu stał się dobry Czarodziej - brat Królowej. Obiecał jej wyzwolenie pod warunkiem, że dziewczynka przejdzie pomyślnie trzy próby. Zwycięstwo umożliwiły jej magiczne zaklęcia. Okazały się nimi słowa: proszę, dziękuję, przepraszam. Księżniczka odkryła siłę tych słów podczas zmagań ze złymi postaciami. Zmieniła się w osobę bardzo wrażliwą i szlachetną.

 Jak to w bajkach bywa, historia Księżniczki zakończyła się dobrze, a dzięki niej dzieci poznały wielką moc trzech czarodziejskich słów.

     Brawurowa gra aktorów, tajemnicza muzyka i ciekawe efekty świetlne dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń. Pozostaje nam wierzyć, że po obejrzeniu spektaklu nikt nie zapomni o czarodziejskich słowach: proszę, przepraszam, dziękuję. Starajmy się, zatem częściej używać wobec siebie tych zwykłych - niezwykłych słów, a świat stanie się zdecydowanie lepszy.

                                                                                                            Elżbieta Ułaszonek

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach