Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Poznajemy różne zawody

Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi działać, a zrozumiem…

Konfucjiusz

 

         W dniach 7-9 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami wyruszały na niecodzienne zajęcia do różnych zakładów pracy. Celem naszej wycieczki było poznanie specyfiki pracy ludzi w różnych zawodach. Wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty w OSP w Wyszkach, gdzie bardzo miło przywitał nas komendant oraz trzech strażaków. Co prawda nie widzieliśmy ich w czasie akcji ale obejrzeliśmy sprzęt gaśniczy, wóz strażacki i jego wyposażenie. Dzieci miały możliwość przymierzenia elementów stroju strażaka oraz wejścia na chwilę do wozu strażackiego i zajęcia miejsca kierowcy. Po wstępnej analizie okazało się, że większość dzieci w przyszłości chciałoby wykonywać zawód strażaka.

 

 

Kolejnym punktem naszej wyprawy było Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne, gdzie przywitał nas pan dyrektor oraz pracownicy. Tutaj poznaliśmy pracę bibliotekarza i zwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia nowej gminnej biblioteki oraz wysłuchaliśmy bajki o „Kici Koci”. Niewątpliwie dużą atrakcją dla dzieci był przejazd windą.

 

Następnego dnia udaliśmy się do miejscowej piekarni, gdzie dzięki uprzejmości właściciela i pracowników mogliśmy zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne i zobaczyć jak powstaje chleb oraz inne wypieki. Dzieci obejrzały narzędzia pracy piekarza oraz miały możliwość degustacji słodkich ciasteczek.

 

Ostatnim punktem naszych niecodziennych zajęć był wyjazd do zakładu produkcyjnego „Pronar” w Strabli. Dwóch mistrzów oprowadziło nas po hali produkcyjnej, gdzie dzieci mogły zobaczyć kolejne etapy powstawania maszyn rolniczych. Gotowe sprzęty zachwyciły małych miłośników rolnictwa.

 

Niewątpliwie były to wielkie atrakcje i doskonałe praktyczne lekcje.

 

Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie i umożliwienie nam wizyty w swoich zakładach pracy.

 

Agata Falkowska

 

Elżbieta Ułaszonek

 

Anna Wyszkowska-Kondraciuk

GALERIA FOTO

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach