Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

By kolędę zanieść światu...

     17 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się X Międzyszkolny Koncert Kolęd.
W ten sposób pielęgnujemy piękną polską tradycję śpiewania kolęd i pastorałek. Wszyscy chętni uczniowie- zarówno mali jak duzi - mają niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje muzyczne talenty przy większej publiczności. Spotkanie w świątecznej, przyjaznej atmosferze sprzyja także nawiązaniu nowych znajomości z rówieśnikami z sąsiednich szkół.

   Mimo śnieżnej pogody licznie przybyli zaproszeni goście, których serdecznie powitał dyrektor szkoły pan Jacek Falkowski. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Tadeusz Wielanowski - sekretarz Gminy Wyszki, pani Teresa Falkowska - skarbnik Gminy Wyszki, pani Agnieszka Piotrowska – inspektor oświaty, pani Barbara Wyszkowska Perkowska - dyrektor Banku Spółdzielczego w Brańsku oddział w Wyszkach, pan Kuczyński – członek zarządu Banku Spółdzielczego w Brańsku, ks.Marek Jakimiuk -proboszcz parafii prawosławnej w Maleszach, pan Andrzej Karpiesiuk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Topczewie, pani Magdalena Angielczyk i pani Magdalena Oksiuta – przedstawicielki Rady Rodziców. Ponadto mieliśmy zaszczyt gościć uczniów i opiekunów z następujących szkół: SP im. ks. J.F. Falkowskiego w Topczewie, SP im. Jana Pawła II w Holonkach, SP im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym.
   Uroczystość odbyła się na karnawałowo udekorowanej hali gimnastycznej, gdzie uczniowie występowali na specjalnie przygotowanej scenie, dzięki czemu wszystkich było doskonale widać i słychać. Kolędnicy, niektórzy w stroju aniołków, prezentowali się przepięknie a widownia nagradzała ich wokalne występy gromkimi brawami. Można było posłuchać dawnych tradycyjnych kolęd takich jak: „Wśród nocnej ciszy", „Dzisiaj w Betlejem" czy „Przybieżeli do Betlejem pasterze". Obok tych powszechnie znanych utworów pięknie rozbrzmiewały współczesne pastorałki - „Biała ziemia", „Na sianku".... Na uwagę zasługuje występ uczennicy klasy III SP naszej szkoły, która zagrała kolędę na skrzypcach.
   W tym momencie i w tych niezwykłych okolicznościach nie zabrakło też występu zacnych gości, na czele z dyrekcją naszej szkoły, którzy sprawili spontanicznym kolędowaniem wiele radości słuchającym dzieciom i młodzieży. Mieliśmy też rzadką okazję, by wysłuchać przepięknej kolędy cerkiewnej w wykonaniu duetu - ks. Marek i p. Julia n-elka SP Topczewo.
Na zakończenie spotkania słowa uznania do wykonawców, opiekunów i organizatorów skierowała dyrektor BS w Wyszkach, a następnie wręczyła uczestnikom koncertu upominki. Wszyscy kolędnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które uroczyście wręczyli dyrektorzy naszej szkoły. Spotkanie zwięczył słodki, karnawałowy poczęstunek.
   Serdecznie dziękujemy Prezesowi BS w Brańsku i p. Dyrektor BS w Brańsku odział w Wyszkach -Patronom Honorowym a jednocześnie sponsorom upominków za pomoc w organizacji jubileuszowego - X Koncertu Kolęd, który na stałe już wpisał się w piękną tradycję naszej szkoły.
Dziękujemy koleżance Annie Wyszkowskiej Kondraciuk za udostępnienie pięknej gazetki o tematyce bożonarodzeniowej, która wzbogaciła dekorację, podkreśliła świąteczną atmosferę oraz radosny nastrój.
Do zobaczenia za rok.
                                                                                                                                                                                                                                      Renata Olszańska i Joanna Warpechowska

 GALERIA FOTO

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach