Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Spotkanie opłatkowe 2017

 „Z czystym sercem Go witajmy, z radością narodzin…

bo choć mały i ubogi, i wśród bydląt się urodził,

a na sianku położony, będzie Królem nad królami…”

21 grudnia br., zgodnie z corocznym obyczajem, w naszej szkole odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe. To szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli i pracowników oraz zaproszonych gości: rodziców  i przyjaciół szkoły. Zanim jednak wszyscy spotkaliśmy się na hali sportowej, we wszystkich klasach odbyły się wspólne wigilie. Uczniowie dzielili  się opłatkiem, składali sobie świąteczne życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy. Każdy, kto się pojawił w naszej szkole, został ciepło przyjęty i natychmiast mógł poczuć radosną, rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

 Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy Mariusz Korzeniewski wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy, proboszcz Parafii w Wyszkach ks. dr Andrzej Ulaczyk, proboszcz Parafii w Strabli ks. mgr Maciej Łukaszewicz, proboszcz Parafii Prawosławnej w Maleszach ks. Marek Jakimiuk. Przybyli także emerytowani nauczyciele, przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Angielczyk oraz rodzice.

Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Jacek Falkowski, który pięknymi słowami o nieprzemijającej wartości Świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich gości w podniosły i wzruszający nastrój.
„Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, niebo i piekło zawrzało. I dwie narady się odbyły – anielska i diabelska – w jednej chwili" – takimi słowami rozpoczęto jasełka „ 1 : 0 dla nieba". W centrum scenicznych wydarzeń znaleźli się Lucyfer poszukujący sposobu, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i zgasić nadzieję na przyjście Pana oraz Archanioł, który z kolei chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Zarówno jeden, jak i drugi mieli obok siebie pomysłowych pomocników. Anioły usilnie próbowały zaradzić smutkom Archanioła. Mimo usilnych starań Diabłów, które sprytnie próbowały ukraść kołyskę Dzieciątka, wszystko jak w bajce skończyło się dobrze. Ponownie niebo wygrało z zakusami piekła.

Nasze przedświąteczne jasełkowe spotkanie zakończyło wystąpienie pana dyrektora, który podziękował młodym artystom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia. Pan dyrektor nie zapomniał także o ciepłych słowach i życzeniach, które skierował do wszystkich z okazji Świąt Bożego Narodzenia. 

Życzymy wszystkim Gościom uroczystości opłatkowej, by za rok mogli się spotkać w tym samym gronie. 

 

Agnieszka Twarowska

Renata Żukowska

Katarzyna Kristosiuk

Galeria Foto

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach