Dzisiaj jest: 22 Marca 2023    |    Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
   

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

   

OGŁOSZENIA

   

Szkoła na mapie

   

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Pośród rzeźb Alfonsa Karnego...

Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Polsce z siedzibą w Białymstoku z okazji Dnia Nauczyciela zorganizowało spotkanie dla nauczycieli, wykładowców, lektorów języka rosyjskiego.

Uroczystość odbyła się 11 października 2012 roku o godzinie 16.00 w Muzeum Rzeźb Alfonsa Karnego w Białymstoku przy ulicy Świętojańskiej 17. W trakcie spotkania miała miejsce prezentacja wydawnictwa dla dzieci i młodzieży „Car Mikołaj i jego rodzina”.

 

 Interesującym punktem była prelekcja mgr historii Oksany Korostovoj z Rosji na temat: „Imperatorski dom Romanowych. Początki. W przededniu 400-lecia jubileuszu” wzbogacona projekcją archiwalnego filmu rosyjskiego „300-lecie carskiej dynastii Romanowych” - filmu niemego z 1913 roku.

 Uroczystość uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach. Uczennice gimnazjum: Emilia Karpiesiuk, Jana Lementowska i Anita Olędzka wykonały 6 piosenek w języku rosyjskim. Następnie zaprezentowali się goście z Gródka: duet Irina i Jan Karpowicz. W ich wykonaniu można było usłyszeć kolejne znane rosyjskie pieśni, ballady i romanse.

Prezes Rosyjskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego – p. Halina Romańczuk złożyła życzenia nauczycielom z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Stowarzyszenie ufundowało również nagrody rzeczowe i listy gratulacyjne pedagogom oraz dyrektorom szkół.

Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach – p. Jan Falkowski otrzymał nagrodę w postaci Księgi „Białe plamy – czarne plamy. Sprawy trudne w relacjach polsko-rosyjskich 1918 – 2008” za owocną i długoletnią współpracę z Rosyjskim Stowarzyszeniem. Dedykacja zawierała także życzenia z okazji Święta Edukacji.

            Uroczystość zakończyła się w miłej, serdecznej atmosferze przy kawie, herbacie i słodyczach.              

 

                                                                                                          Elżbieta Orbik


   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach