Dzisiaj jest: 22 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Pasowanie na ucznia

DSC00393 Copy„Jestem bardzo wesoły, bo już idę do szkoły,

Piaskownicę zostawiam bez żalu.

Książki niosę w tornistrze, od czystości aż błyszczę,

Przecież jestem już pierwszak – nie maluch

Tymi słowami pierwszaki powitały wszystkich, którzy przybyli  na ich Ślubowanie dnia 27 października 2022r. Zaszczycili nas swoją obecnością: ks. Proboszcz parafii Wyszki – dr Edward Sitnik oraz parafii z Malesz – ks. Marek Jakimiuk, wójt gminy – p. Mariusz Korzeniewski, , dyrektor szkoły – p. Jacek Falkowski, dyrektor BS w Brańsku o/Wyszki – p. Barbara Wyszkowska – Perkowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – p. Marzanna Olszewska, inspektor ds. oświaty – p. Agnieszka Piotrowska, przedstawiciele Rady Rodziców – p. Mariola Lachowska i p. Jerzy Kalinowski, nauczyciele i uczniowie kl. II, III i oddziałów przedszkolnych oraz nauczyciele pracujący z uczniami klasy I, a także rodzice pierwszaków.

 

Początek uroczystości był prezentacją wiedzy i umiejętności dzieci z kl. I , które z wielkim zaangażowaniem starały się udowodnić, że zasługują na miano ucznia. Starsze koleżanki odpytywały pierwszaków z różnych obszarów wiedzy, a przedstawiciele Samorządu Szkolnego zapewnili o swojej gotowości do niesienia im pomocy. Następnie złożono  kwiaty i zapalono znicze przy pomniku Patrona szkoły. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego i hymnu szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie. Dyrektor szkoły dokonał aktu „pasowania na ucznia” Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach i wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy, a  ks. Proboszcz pobłogosławił uczniów i poświęcił ich plecaki i przybory szkolne.                                                                        

Na koniec spotkania głos zabrali goście, którzy mieli dla pierwszaków mnóstwo ciepłych słów z życzeniami  i prezentami. W imieniu rodziców wystąpiła p. Mariola dziękując wszystkim za obecność, miłe słowa i upominki, dzieciom złożyła życzenia, a gości zaprosiła na poczęstunek. Uczniom klasy I gratuluję występu, a wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości – serdecznie dziękuję. Szczególne słowa wdzięczności kieruję w stronę rodziców uczniów klasy pierwszej – dziękuję i gratuluję wspaniałych pociech.

ZDJĘCIA                                                                                                                                       Agata Falkowska

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach